Wrocław: Sprawa funkcjonariusza służby więziennej

pixabay.com

Prokuratura Rejonowa dla Wrocławia – Psie Pole prowadzi postępowanie przeciwko funkcjonariuszowi Służby Więziennej Zakładu Karnego we Wrocławiu podejrzanemu o przekroczenie swoich uprawnień i niedopełnienie obowiązków w celu osiągnięcia korzyści osobistych w postaci kontaktów intymnych z jedną z osadzonych w tym zakładzie kobiet.

Czynności prokuratury i policji podjęte zostały niezwłocznie po uzyskaniu informacji z Zakładu Karnego w dniu 14 października 2017 roku, a funkcjonariusz został zatrzymany.

Na podstawie zebranego w sprawie materiału dowodowego ustalono, iż w okresie od sierpnia 2017 roku do końca września 2017 roku funkcjonariusz ten wielokrotnie kontaktował się z osadzoną kobietą wymieniając z nią listy, umożliwiał jej prowadzenie poza kontrolą rozmów telefonicznych i bezpośredni kontakt z innymi osadzonymi, interweniował w sprawach dotyczących tej kobiety u innych funkcjonariuszy Służby Więziennej, wbrew obowiązującym w tym zakresie przepisom, a nadto wykorzystując stosunek zależności wielokrotnie doprowadzał tę kobietę do poddania się innej czynności seksualnej.

Jak podaje Recznik Prasowy Małgorzata Klaus

Podejrzany nie przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu i złożył wyjaśnienia w znacznej mierze sprzeczne z zebranym w sprawie materiałem dowodowym.

W dniu 16 października 2017 roku prokuratura złożyła w Sądzie wniosek o zastosowanie wobec podejrzanego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania podnosząc uzasadnioną obawę matactwa procesowego ze strony podejrzanego oraz wskazując na surową karę grożącą podejrzanemu.

W dniu 17 października 2017 roku Sąd, nie negując ustaleń dokonanych przez prokuraturę, nie zastosował wobec podejrzanego środka zapobiegawczego, ani żadnego innego środka zapobiegawczego. W związku z tym Prokuratura Rejonowa dla Wrocławia – Psie Pole skieruje zażalenie.

źródło: prokuratura.wroclaw.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj