Adam Woronowicz: Jeśli człowiek pozbawi się tajemnicy, jest nieciekawy, jest śmietnikiem

MP Adam Woronowicz

Widzowie zdążyli się już przyzwyczaić do formuły filmów w ramach Międzynarodowego Festiwalu Filmów Fabularnych, który jeszcze trwa do piątku.

W trakcie bogatego programu festiwalu publiczność ogląda film, który ma szczególne znaczenie dla specjalnego gościa. Po pokazie toczy się zazwyczaj żywiołowa dyskusja.

W niedzielę w ramach Kino według…Arnaldo Casaliego odbył odbył się pokaz filmu Nanni Morettiego pt. Habemus papam – mamy papieża. Pisaliśmy tutaj:

Ateista nakręcił genialny film o wyborze papieża

Wczoraj w Kinie według…Adama Woronowicza można było zobaczyć Misję z 1986 roku, w reżyserii Rolanda Joffé z Jeremym Ironsem, Robertem de Niro i muzyką Ennio Morricone. Adam Woronowicz, Gość specjalny, który zaproponował ten film, powiedział:

To był pierwszy film, który zrobił na mnie wrażenie. Dotykał tematów religijnych, pokazał je w sposób niezwykły i bardzo artystycznie. Prawdziwy cud i arcydzieło filmowe.

Ten film wrócił do mnie po wielu latach, kiedy stawałem się aktorem, wtedy uświadomiłem sobie jak trudno jest zagrać DOBRO. I wtedy sobie przypomniałem, to co mówił Robert de Niro kiedy grał z Jeremym Ironsem – patrząc na to jak grał Jeremy Irons, łatwiej mu było przechodzić na tę dobrą stronę.

Nie pamiętam, żeby inny aktor tak bardzo głęboko oddał temat tajemnicy i dobra, które towarzyszy wierze.

My w dzisiejszych czasach chcielibyśmy wiedzieć wszystko i na wszystko znaleźć odpowiedź. A Pan Bóg robi nam rzecz nieprawdopodobną, że nie daje żadnej odpowiedzi. I to jest cudowne. Jest tajemnica. A jeśli człowiek pozbawi się tej tajemnicy, jest nieciekawy, jest śmietnikiem. Nie można się sprzedawać i nie można absolutnie wszystkiego mówić o sobie. Bo człowiek oddaje wtedy jakąś część tajemnicy.

MP Adam Worononowicz z publicznością

Dzisiaj o godz. 17.30 zobaczymy Zaćmę Ryszarda Bugajskiego w ramach konkursu a w Kinie według… Radosława Pazury Gdy budzą się demony Rolanda Joffé, seans rozpocznie się o godz. 20.00, a później zapowiadane spotkanie i rozmowa z Aktorem.

Szczegóły na stonie www.mkff.pl i FestiwalNiepokalanów

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj