Wstrząsające fakty o działaniach Waldemara Pawlaka na niekorzyść państwa polskiego

Według prokuratury były wicepremier mógł przyjąć łapówkę za przychylność wobec Rosji przy negocjowaniu kontraktu gazowego z 2010 r. – czytamy w najnowszym tygodniku „Sieci”.

„Podpisana 29 października 2010 r. umowa gazowa nie jest dla Polski korzystna, nie ma co do tego wątpliwości. Rzeczywiście projekt nie został wydłużony, choć znacznie zwiększono ilość kupowanego gazu. Rząd oraz PGNiG odpuściły też Gazpromowi gigantyczny dług i zrezygnowały z wielomilionowych zysków za tranzyt gazu na Zachód – pisaliśmy o tym w sierpniu. Należy jednak zaznaczyć, że mogło być jeszcze gorzej, gdyby Waldemar Pawlak przeforsował wszystkie swoje „warianty i scenariusze”. W dużej mierze uniemożliwił mu to prezydent Lech Kaczyński, który wraz z powołanym w swej kancelarii zespołem alarmował przed pogłębieniem gazowego uzależnienia od Rosji. Były wicepremier chciał przedłużenia kontraktu jamalskiego aż do 2037 r. Trudno w to uwierzyć, ale dbał o interes rosyjski w tej kwestii lepiej niż sami Rosjanie. „Odnosząc się do propozycji W. Pawlaka na temat przedłużenia kontraktu do 2037 r., zarówno A. Sheykin i S. Szmatko wyrazili wątpliwości co do potrzeby konstrukcji takich zapisów” – to szokujący cytat z oficjalnego „Sprawozdania ze spotkania w rosyjskim Ministerstwie Energetyki w dniu 07.10.2009”. W dalszej części czytamy, że Pawlak przekonał Rosjan swoją „jednoznaczną postawą”.

Jacek Świat nr 4 na licie PiS

– Premier Pawlak renegocjował niekorzystną umowę gazową podpisaną przez ministra Wojciecha Jasińskiego z rządu PiS z 2006 roku, która naraziła Polskę na utratę kilkunastu miliardów zł – podkreślił w rozmowie z portalem tvp.info poseł PSL Marek Sawicki. – Dzięki zabiegom premiera Pawlaka Rosjanie obniżyli nam ceny gazu o 10 proc. – dodał.

– Dobrze, żeby tygodnik „Sieci” zajął się ważniejszymi sprawami, jak choćby doniesienia ws. współpracy ministra obrony Antoniego Macierewicza i jego współpracowników z Rosją. To jest dopiero niepokojące – przekonywał poseł Sawicki.

Źródło: „Sieci”, wpolityce.pl/ telewizjarepublika.pl

9 KOMENTARZE

  1. Polecam nocna zmiane i posłuchajcie co mowinpawlak oni juz wtedy czyscili urzedy z ludzi normalnych i wstawiali swoich

    • genialnośc nocnej zmiany polegała na witaniu niektórych uczestników po rosyjsku………. tu jest poczatek i koniec postkomunistycznego układu ……

  2. ŚP.L.Kaczyński był przeciwny dalszemu uzależnieniu energetycznemu od FR i DRK ( czyli „długa ręka Kremla”) jakoś go dosięgła przy okazji niszcząc elitę naszego Narodu….

  3. Pawlak to taki drugi Walesa, na nieszczescie Polski z jednego zrobili premiera a z drugiego prezydenta,takimi ludzmi pokroju P.W. marionetkami dobrze sie manipuluje.

  4. Przecieź gaz kupiony przez Pawlaka ciągle płynie dp Polski i jest o 30% tańszy od źudoamerykańskiego. Podobno nawet wysyłamy ten gaz na tzw.ukrainę źeby mieli taniej

  5. Tylko tym pisaniem ludzi w kurzają ,Ten klamie ,tamten kradnie i na tym sie kończy A Jak zje cukierka w Sklepie ,To Glośno i do ukarania , ŻALOSNE ,

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj