Pszoniak rozczarowany Polakami: Chamy i prostaki nadają ton! Jakby mogli, toby wieszali! „Dzień w dzień budzę się z poczuciem smutku!”

Nie spotykam się z takim poziomem chamstwa i prostactwa na Zachodzie, gdzie również żyję. Oczywiście chamów i prostaków nie brakuje nigdzie, ale w Polsce nagle zajęli miejsce na świeczniku i nadają ton— ubolewa Wojciech Pszoniak w kolejnej odsłonie histerii na łamach „Newsweeka”.

Aktor udzielił wywiadu, w którym z marsową miną opowiada o przemianach, jakie zauważa w naszym kraju. Bo pan Pszoniak jest rozczarowany. Polakami, debatą publiczną, władzą. Wszystkim.

Gdy żyli Geremek, Mazowiecki, Meller czy Bartoszewski, gdy ich głos był obecny w debacie, to miałem wrażenie, że wszystko jest u nas tak, jak gdzieś indziej w cywilizowanym świecie. A dziś? Miernoty i karierowicze zmuszają nas do tego, żebyśmy byli tacy jak oni— czytamy.

Żal szybko zostanie zamieniony w wulgarne określenia. Profesor Krystynę Pawłowicz Pszoniak nazywa mianem „przypadku klinicznego”, a ws. Jarosława Kaczyńskiego stwierdza: „zaburzony człowiek, nie trzeba być psychiatrą, by to widzieć”. Wszystko ku uciesze prowadzącej rozmowę red. Aleksandry Pawlickiej.

Jakby mogli, toby wieszali. Te krzyże na Krakowskim Przedmieściu nie mają przecież nic wspólnego z wiarą. (…) Rozmawiamy o takim momencie historii naszego kraju, w którym dzień w dzień budzę się z poczuciem smutku, bo przez ostatnie dekady naiwnie żyłem w przekonaniu, że w Polsce i Polakach nastąpiła wreszcie zmiana, która pchnie nas na nowe tory, jeśli chodzi o aspiracje, poczucie wartości, rozumienie historii— żałuje Pszoniak.

Przykre, smutne i w sumie niepokojące.

wpolityce.pl, „Newsweek”

PODZIEL SIĘ

133 KOMENTARZE

 1. No tak, tą wysoką kulturę dyskusji pan Pszoniak zapewne wyniósł z rozkładającej się pod każdym względem Francji, stąd zapewne poczucie wyższości oraz te słowa prostaka o prostakach. Poranny smutek Pszoniaka jeśli przez przypadek nie jest spowodowany kacem tylko faktycznie krzyżami na Krakowskim Przedmieściu bardzo dziwi w tym kontekście, że nie reaguje smutkiem na dewastowanie Paryża… , przecież jego domu, przez islamistów. I nie przeszkadzają mu stada rozmodlonych arabów na ulicach. U pana Pszoniaka to już nawet lekarz nie pomoże.

   • Tak, ale tylko po swojemu i w sobie tylko znany i rozumiany sposób. To osobnik który ma wygórowane mniemanie o sobie. Jest to jednak symptom narcyzmu. Cóż to jest Pszoniak? Jest to marny aktorzyna, którego nie chętnie się ogląda czy to na ekranie, czy to na deskach, Ot! Jedyny egzemplarz swojego gatunku. Nawiasem mówiąc, za taką wypowiedź Pszoniaczku, życzę Ci, byś zamiast budzić się w smutku, nigdy się nie obudził.

    • Może tak chłystku pochwalisz się swoimi życiowymi dokonaniami. Chociaż w skali twojego podwórka bo to chyba i tak zbyt wiele dla takiej miernoty. Nic o Pszoniaku nie wiesz ale pluć na ludzi to lubisz. Ciebie to nawet z sąsiedniej ulicy nikt nie zna a Pszoniak jest znany i ceniony nie tylko w kraju swego urodzenia. Zna go nie tylko Europa. A ty kim jesteś? Nikim. Zakompleksiony. żałosny nikt.

     • Nic o Pszoniaku nie trzeba wiedzieć, wystarczy poczytać, co mówi. Może być najsławniejszym i najbardziej utalentowanym aktorem, niestety jako człowiek, jako Polak nie zdał egzaminu. Żałosne. Jako swoich mentorów wskazuje samych żydów. Może on też starozakonny? Mam już dość wszystkich żydów w Polsce, polskich bankach, episkopacie, rządzie. Oni nie dbają o dobro Polaków i Polski (w większości), powinno się ujawnić ich prawdziwe nazwiska

    • Nawet do pięt nie dorastasz Pszoniakowi, a smiesz go krytykować. Wolalbym rozmawiasz z zaprutym Pszoniakiem niż z tobą. To jest kwestia intelektu.

    • Ludzie co sie z wami porobilo tylko jeden drugiego opluwa a jak osoba mowi to co mysli to odrazu ja krytykowac przeciez ponoc zyjemy w kraju wolnego slowa

   • Aktorzy mają intelekt zapożyczony z nauczonych na pamięć tekstów oderwanych od rzeczywistości. Żadnej inteligencji w tym nie ma. Jest gra w wymyślonej przez kogo innego scenografii.

   • Miernoty chcą zabierać głos w sprawie Pana Pszoniaka, tym miernotom wydaję się, że w ten sposób mogą stać się „kimś” gdy obrzucą Kogoś błotem…? To stracona część pokolenia o wartości intelektualnej ujemnej bo zerowa byłaby zbyt wygórowana..

  • Panie Pszoniak – wolę być chamem i prostakiem niż perfidnym antypolakiem !!! Większość porządnych Żydów i Polaków brzydzi się taką mową nienawiści jaką Pan uprawia.

  • Ufo to chyba tylko dlatego, że oderwany od realiów i rzeczywistości Smutne ale Pszoniak napisał prawdę która co niektórych kole w oczy

   • Ale jaką prawdę napisał Pszoniak? Sam wypowiada się jak cham i prostak. To, gdzie ta inteligencja, wrażliwość i wyższe racje? Nie wspomnę o p. Jandzie i jej język bruku!

  • Wysłannik UFO, podzielił się z nami swoim nurtem myślowym, który właśnie w prostej linii, w powyższym tekście opisuje właśnie pan Pszoniak. Czyż mógłby zaistnieć piękniejszy przykład tępego cynizmu i okaleczonych, ambicjonalnych uniesień wzorcowego „partyjoty”? 🙂

  • Tu debilne stworzenie co porownujesz ?! Francję z Polską? Nie rozumiem czego Ty chcesz- Polski, która staje nad przepaścią i w której nie będziesz mógl pisac o czymkolwiek bo ci ktoś zabroni! Pan Pszoniak mówi głośno o tym co dzieje się w twoim kraju
   Nic dobrego!Ty tym wpisem pokazujesz jak jesteś malym ludkiem. Nawet gęby nie pokazałeś A wypowiadasz się o kimś tak znanym z taką beztroska. Spójrz na siebie A potem sie wypowiadaj!

  • Szanowny Ufo.
   Deklinacja zaimków wymusza używanie prawidłowego przypadku.
   Ja napiszę – tą wysoką kulturą ale tę wysoką kulturę
   Ty napisałeś – tą wysoką kulturę i zapewne napiszesz tę wysoką kulturą?
   Dzwonimy do prof. Bralczyka?

  • Kulture dyskusji ustanawia w Polsce zdradziecka morda Kaczynski, mozna tez uzyc innych jego wznioslych sformulowan, a wiec „element animalny” Kaczynski. Jest niezrownany, mistrz gatunku, rekordzista swiata w opluwaniu bliznich.

   • Ja myślę iż aktor nie jest Polakiem i patriotą , bardzo się temu dziwię, że tak mówi o nas . Nie wszyscy jesteśmy prostakami. Może Pan Pszoniak też jest prostakiem… i dlaczego opóścił ojczyznę???? o czym to świadczy??? to tacy politycy jak:D.T. A.K. L.W. i jeszcze inni spowodowali taką frustrację Polaków….. Ja nigdy w swoim życiu nie byłam komunistką,a ktoś mnie tak nazwał bo urodzilam się w okresie PRL-u i czy z tego powodu mam być obrażana, a ilu tych z solidarności urodziło się w tych czasach???? I co zrobili sprzedali to co było najlepsze za symboliczną złotowkę ale nie dla Polaków tylko komu???? wiadomo….. A teraz się mądrzą bo siedzą poza granicami i jeszcze mnie obrażają. Jedno tylko dodam cale szczęście, że nie ma u nas tylu uchoćców to by dopiero zaczęła się wielka wojna tak jak niegdyś bywało…… Dlaczego czytam opinie i komentarze, a piszą je ludzie o pseudonimach???? Czego się boją???? Dla mnie taki komentarz jest bez znaczenia….i nie ma zadnej wartości. Dobranoc.

  • dziwne… chodze tu po ulicach codziennie, znam kilka miast od podszewki. Jest tu duzo ras i nacji, ale nie zauwazylem nigdy rozmodlonych muzulmanow na ulicach.
   Pierdolisz kocopaly, naogladales sie glupot, a byles tu pewnie raz w zyciu na trzydniowej wycieczce autokarem zrobic se zdjecie z wieza. Jesli wogole.

 2. No i mamy. Do niedawna wspaniały aktor, a teraz bedzie aktorzyna, który nie dorósł do poziomu aktorskiego p. Łaniewskiej i p. Zelnika. Biedni francuzi co uczyli sie od nas jeść widelcem są w rozkładzie. Faktycznie. Ja też bardzo przejmuję sie dewastacją Paryża. Jest mi bliski sercu. Spędzam tam każdą „wolną chwilę”. Może mam zaćmę ale jak patrzę na to co sie dzieje na Krakowskim Przedmieściu to wolę ten zislamowany Paryż.

 3. I to ma być inteligencja… A ja wstydzę się za pana Pszoniaka i tego typu innych którzy swoich sąsiadów, bliskich i nie znanych sobie ludzi nazywają chamami i prostakami…

 4. Pszoniak tak cię podziwiałem jako aktora a ty całkiem sfrancuziałeś.Ty jesteś zawiedziony Polską a ja teraz tobą.I wice wersa bez świecznika

 5. Psychol Pszoniak z IQ TW Bolo , po tej czerwonej lewackiej mordzie widać , że to czerwona kiła zatruwająca Polskę, zresztą jak niemiecki Newsweek – czyżby został folksdojczem ? a Bartoszewski nie miał nawet matury , a komuniści nazwali go profesorem, Icek Mazowiecki – nie miał mgr , idole III RP Kiszczaka i Jaruzela i tego żabojada , tak to twórcy tych pseudo elit (zbrodniarze towarzyszu pszoniak).

 6. Zabrakło w tej wyliczance Jaruzelskiego, Kwaśniewskiego, Kiszczaka.
  Polska jest państwem świeckim, czy wyjaśnić panu Pszoniakowi co to znaczy świeckie.
  Kto nie jest lewakiem, targowicą to zdrajca, idiota bezmózgowiec.
  A szpagatowa inteligencja lata na skargę do Berlina to są prawdziwi Polacy z komunistyczną gwiazdą pod poduszką.

 7. Pszoniak i wszyscy wymienieni przez niego jego idole to bracia w wierze, co powoduje inny sposób postrzegania, niechęć do zachodzących zmian spowodowana jest niepewnością przyszłości w Polinie,strach że Polacy przejmą kierowanie krajem powoduje tę retorykę bo oni chcieliby żeby było tak jak było. Najlepiej gdyby Pszoniak skierował uwagę na to co dzieję się w Knesecie i Jerozolimie skąd wyrastają jego korzenie a my tu sobie sami poradzimy we własnym domu.

 8. Pszoniak to palant, tego spolszczonego Żyda nie powinni nawet wpuszczac do radia czy telewizji. Jedyne co Mu w zyciu dobrze wyszlo to wlosy z glowy, rola w filmie „Ziemia obiecana” gdzie gral prawdziwego siebie i pobieranie panstwowych pieniedzy, za robienie NIC.

 9. Mistrzu to wracaj do Francji na debatę publiczną ze swoimi francuskimi krajanami i rozmyślanie nad wartościami. Może spotkasz tam swojego Geremka i Bartoszewskiego skoro w bezpiecznej Polsce jest jak ci strasznie źle. Pozamykaliście się bogacze w tych swoich enklawach domowych i nie możecie przyjąć do wiadomości, że są też biedni, niezaradni życiowo i potrzebujący pomocy.

 10. 😀 W sumie zawód aktora polega na umiejętnym „oszukiwaniu” widza! Pan Pszoniak oszukał mnie koncertowo! No cóż… Żegnaj mistrzu! 😀 😀 😀

 11. Jakie chamstwo w Polsce , w Polsce jest pełna kultura , czyste chodniki itd . Pojedzcie sobie do Paryża , tam zobaczycie góry śmieci , tony śmieci , w stolicy Francji . Pracuję w Walii , Walijczycy są straszni śmieciarze , wszędzie przy drodze walają się śmieci , przy domach pełno śmieci . Piszę prawdę , nic nie kłamię . Jak cię widzą , tak cię piszą . Nie jeden Francuz , nie jeden Walijczyk , mógłby się uczyć KULTURY OSOBISTEJ OD POLAKÓW . Tak więc pan pSZONIAK niech obraża od chamów itd Francuzów , Walijczyków . POLACY TO KULTURALNY I PRACOWITY NARÓD . Serdecznie wszystkich pozdrawiam .

 12. A kto te brednie pisze??? Nie chamstwo, bez perspektyw? Buraki co chcą zyc na koszt innych.Buractwo wychodzi z nich na każdym kroku.Na sybir z nimi i będzie spokój. Taki burak nawet nie wie, że państwo nie ma pieniędzy, żeby mu dać na piwko musi komuś zabrać.Prostaki i tyle.

 13. Smutne to bardzo , ze wszyscy wszystkich obrazaja. I po co? By czuc sie lepiej? A przeciez mozna dyskutowac bez wulgaryzmow i na temat.

 14. Zdrajco mojego narodu – szukam cię!
  Szukam w szumie pochodu!
  Szukam i odnajduję,
  gdy Polskę w policzek całujesz!
  Słyszałem, słyszałem z oddali
  gdy w piekle o ciebie pytali!
  Pytali:
  – Nie boisz się złego?
  – Nie boisz się gniewu polskiego?
  Zdrajco mojego narodu!
  Wołam z duszy, bezgłośnie…
  Zdrajco mojego narodu!
  Czy wiesz, że słyszę
  jak drzewo rośnie,
  już rośnie
  na twą szubienicę!

 15. włos się jeży przy czytaniu komentarzy… skąd to chamstwo i nieuctwo? brak szacunku dla drugiego człowieka? Ten rasizm i skrajny nacjonalizm? zupełny brak kultury? to przykre, ale pan Pszoniak ma niestety rację. Obudźcie się, Rodacy.

 16. Panie Pszoniak – wolę być chamem i prostakiem niż perfidnym antypolakiem !!! Większość porządnych Żydów i Polaków brzydzi się taką mową nienawiści jaką Pan uprawia.

  • Dokładnie…kolejny celebryta antypolski.. I to ma być człowiek kulturalny który wyzywa ludzi od chamow…jaka kulturę on reprezentuje? Rozczarował mnie

 17. bezmózgowcy potrzebują takich wątpliwych autorytetów jak Pszoniak bo przecież nie pan.
  Aktor jest od grania jak d…. od s……. Jak mam wątpliwości lub potrzebuję uzyskać informację to korzystam ze żródeł branżowych. Pszoniak zna się na wszystkim czyli na niczym.Potrafi grac „oświeconego” oczywiście w ujęciu francuskim.Pozdrawiam wiecej luzu

 18. Mając na uwadze to, że Pszoniak ma rację, należy stwierdzić, że odpowiedzialność za to co się dzieje spoczywa także na poprzednich ekipach rządzących. I nie jest ich winą, że mamy tak jak mamy. Wina jest taka, że te ekipy niewiele zrobiły, żeby to „prostactwo” edukować.

 19. Jeśli w ojczyźnie panu jest niedobrze to się poprostu zmienia kraj a nie popisuje się Pan swoimi wypocinami. Andrzej Łapicki miał rację na pański temat był Pan niechlujem i miernotą bo nie potrafił na czas opanować tekstu. Francuzi pewnie się cieszą, że Pan wyjechał.

 20. Widzę że panu Pszoniakowi chamstwo byłych komunistów nie przeszkadza och jaki inteligeny mówi to co bardziej bielsko jego koszuli..?

 21. Jestem rozczarowany elytami… Jak dla mnie można wieszać… Wpieprzając ślimaki zebrane przez polskiego chama debatują na Montmartrze jak z yntelektualystom francuskim jak ta polska się stacza…. Nie zauważył że po drodze imigranci budują swoją wewnętrzną Francję…. Panie Pszoniak co ty pierdo… sz.

 22. PATRIOCI zacznijcie szanować swoją ojczyznę ,naród zaprzestając śmiecić, spuszczać szambo po nocach do rowów melioracyjnych, kupcie sobie porządny piec i nie trójcie SIEBIE ,dzieci wracających ze szkół w imie swojego parszywego egoizmu i chęci zaoszczędzenia paru groszy na koleją patriotyczną koszulkę i piwko!!!

 23. Pszoniak ma absolutną rację. W naszym kraju dzieje się bardzo bardzo źle. Dno, patologia. Dobrze, że ktoś potrafi powiedzieć o tym publicznie. Ludzie, obudźcie się.

 24. To jest właśnie demokracja – panie Aktorze, o to walczyliśmy, w demokracji wszyscy są równiejsi. A pan reprezentuje ideologię z Folwarku Zwierzęcego. Przykro – bo jest pan dobrym aktorem, ale tylko aktorem.

 25. Tylko prawdziwy Europejczyk zrozumie ten przekaz Pana Pszoniaka,którego popieram. Niestety tutaj większość wyznawców pisuaru i czarnej zarazy gorszej od dżumy i ciemnogród.

 26. Tylko prawdziwy Europejczyk zrozumie ten przekaz Pana Pszoniaka,którego popieram. Niestety tutaj większość wyznawców pisuaru i czarnej zarazy gorszej od dżumy i ciemnogród.

 27. Tylko prawdziwy Europejczyk zrozumie ten przekaz Pana Pszoniaka,którego popieram. Niestety tutaj większość wyznawców pisuaru i czarnej zarazy gorszej od dżumy i ciemnogród.

 28. Cóż możesz powiedzieć na temat Francji? Chyba tylko to co Ci przekazują Kurski & spółka. Zapewniam Cię że Francja ma się dobrze

 29. Jak czytam komentarze pod artykułem tzw. patriotów to smutek i żal mnie ogarnia, jesteście pełnymi nienawiści i nietolerancji homofobicznymi tchórzami zamnkniętymi mi wszystko co inne, obce. Wszędzie tylko Żydów widzicie i taki właście jest wasz rząd.

 30. Pan Pszoniak to mądry, otwarty na świat i ludzi wielki człowiek, przykro mu patrzeć na kraj, który kiedyś aspirował do postępowej, liberalnej i tolerancyjnej Europy a teraz postrzegany jest jako zaściankowy, aurotytarnie rządzony przez nienawistnych homofobicznych pseudo patriotów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ