Miał jechać z dziećmi na wycieczkę – wyjazd udaremnili policjanci, bo okazało się, że kierował autobusem „po alkoholu”

James Palinsad, CC BY-SA 2.0, Flickr

Kontrola przeprowadzona przez wałbrzyskich policjantów ruchu drogowego zakończyła się dla kierującego autobusem zatrzymaniem prawa jazdy. 45 – letni świdniczanin miał jechać z uczniami jednej z wałbrzyskich szkół na wycieczkę do Wrocławia. Nie pojechał. Okazało się, że kierował pojazdem w stanie po użyciu alkoholu.

Wałbrzyscy policjanci przyjechali na miejsce kontroli, kiedy kierujący autobusem podjeżdżał właśnie pod szkołę. Poza sprawdzeniem podstawowych elementów stanu technicznego pojazdu, funkcjonariusze poddali 45 – latka także badaniu stanu trzeźwości.

Okazało się, iż mężczyzna znajduje się w stanie po użyciu alkoholu. Przeprowadzone przez policjantów badanie trzeźwości wykazało u kierującego 0,28 promila alkoholu w organizmie. Funkcjonariusze zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy, a na miejsce zdarzenia przyjechał inny, trzeźwy kierowca, który dalej pojechał z uczniami na wycieczkę.

Za kierowanie autobusem w stanie po użyciu alkoholu świdniczanin stanie przed sądem. 45 – letniemu mężczyźnie grozi teraz wysoka grzywna oraz zakaz kierowania pojazdami.

(Źródło – KMP w Wałbrzychu)

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ