19.7 C
Wrocław
W sieci pojawił się przerażający plakat. „Wkrótce wasze święta” – islamiści grożą...

W sieci pojawił się przerażający plakat. „Wkrótce wasze święta” – islamiści grożą zamachami w Boże Narodzenie

twitter.com
W internecie krąży propagandowy plakat terrorystów z tzw. Państwa Islamskiego (IS). Sugeruje on, że terroryści mogą przeprowadzić atak na jednym z europejskich jarmarków bożonarodzeniowych.

Na propagandowym plakacie, poza wizerunkiem terrorysty IS i Świętego Mikołaja, można rozpoznać charakterystyczną ulicę stolicy Wielkiej Brytanii, Londynu. To właśnie na tej ulicy – Regent Street – co roku ma miejsce świąteczny jarmark, który codziennie odwiedzają tysiące ludzi. 

Na plakacie widnieje przerażające przesłanie – “Wkrótce wasze święta”.To właśnie to hasło jest rozsyłane w ostatnim czasie przez IS. Odnalazła je BlackOps Cyber, która monitoruje zachowanie terrorystów w sieci. Hasło napisano w trzech językach: po angielsku, francusku i niemiecku.

Przypomnijmy, że do zamachu na jarmarku bożonarodzeniowym, doszło w ubiegłym roku w Berlinie. 19 grudnia 2016 r.  24-letni Tunezyjczyk Anis Amri porwał z parkingu polską ciężarówkę i wjechał nią w ludzi, zabijając 11 osób i raniąc blisko 100. Terrorysta uciekł z miejsca zamachu. Włoska policja zastrzeliła go cztery dni później w okolicach Mediolanu.

W ubiegłym miesiącu sieć obiegła grafika z terrorystą IS na tle logo mundialu w Rosji. Mistrzostwa świata w 2018 r. obędą się w 11 rosyjskich miastach. Turniej trwał będzie od 14 czerwca do 15 lipca.

 

Źródło: metro.co.uk, niezalezna.pl
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ