Irlandia: Różaniec do Granic

Foto udostępnione redakcji przez MM

Iskra z Polski rozchodzi się po Europie. Moc Różańca Świętego jest wielka. Oto wczoraj, od godz. 15.30 Irlandczycy razem z Polakami szturmowali Niebo. Nie chcą dalszej laicyzacji państwa i odchodzenia od wartości chrześcijańskich, dlatego wzdłuż wybrzeża Wyspy, modlili się o wiarę i ochronę życia poczętego.

Przypomnijmy, za kilka miesięcy w Irlandii odbędzie się referendum w sprawie usunięcia z konstytucji prawnej ochrony nienarodzonych. W tym samym czasie, w Dublinie odbędą się Światowe Spotkania Rodzin, na które przyjedzie papież Franciszek.

Irlandczycy i katolicy innych narodowości, mieszkający na wyspie modlili się o wiarę dla młodych ludzi i utrzymanie prawnej ochrony życia poczętego.

Monika, jedna z Polek mieszkających na Wyspie, mówi, że Irlandczycy zapatrzyli się na Polaków, którzy w październiku otoczyli Różańcem świętym swój kraj. To im dodało skrzydeł. Takiej samej modlitwy zapragnęli u siebie.

 Patrząc jak bardzo zachód oddala sie od Boga, jestem dumna z Polaków, że nadal mają wiarę a Kościoły są pełne wiernych. To co wydarzyło się wczoraj w Irlandii pokazało chrześcijanom, jak bardzo cenimy sobie wartości, które przekazał nam Jezus. Teraz jesteśmy wzmocnieni. Widziałam jak przeżywają modlitwę i myślę, że teraz będzie im łatwiej stanąć po stronie Pana Boga. Oczywiście z naszą pomocą, bo to nas pytali jak zorganizować tę wielką modlitewną wspólnotę różańcową.

Mam nadzieję, że Maryja wysłucha naszych modlitw – niezależnie pod jaką szerokością geograficzną mieszkamy – a ludzie w końcu się ogarną i zobaczą co jest ważne w życiu. Świadczcie proszę, swoim życiem że Bóg istnieje i pokazujmy światu, że Polacy są od urodzenia dumni z pochodzenia.

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ