Już dzisiaj siatkarki Impel Wrocław zagrają we Wrocławiu z wicemistrzyniami Polski

impelnr.jpg
fot. wroclaw.pl

7. kolejka Ligi Siatkówki Kobiet we Wrocławiu zapowiada się bardzo ciekawie. Do stolicy Dolnego Śląska przyjedzie bowiem zespól wicemistrzyń Polski – Grot Budowlani Łódź. Mecz odbędzie się wyjątkowo we wtorek – 28 listopada i będzie to pierwszy z dwóch meczów domowych w nadchodzącym tygodniu.

Drużyna Grot Budowlanych Łódź utrzymała trzon zespołu, który kilka miesięcy temu zdobył medal mistrzostw Polski. Choć w łódzkiej drużynie nie zobaczymy już chociażby Sylwii Pyci, to wciąż w ataku groźna jest Kaja Grobelna. Na środku siatki brylują tzw. „dwie wieże” polskiej siatkówki – Gabriela Polańska i Agnieszka Kąkolewska, którą kibice Impela na pewno bardzo mile wspominają.

Obecnie Budowlane zajmują 4tą pozycję w tabeli i – gdyby nie porażka z Treflem Proximą Kraków – można byłoby powiedzieć, że otworzyły sezon zgodnie z planem. Drużyna będzie też reprezentować Polskę na arenie europejskiej – zagra w elitarnej Lidze Mistrzyń. Niestety losowanie nie było sprzyjające dla ekipy trenera Krzyształowicza, bowiem łodzianki zmierzą się z tuzami światowej siatkówki.

Impelki po dwóch wygranych w tie-breaku (z BKSem Profi Credit Bielsko-Biała i KSZO Ostrowiec Świętokrzyski) znalazły swoje pogromczynie. Niestety w Rzeszowie górą były gospodynie, pewnie wygrywając spotkanie 3:0. Trener Marek Solarewicz dłuższą przerwę w rozgrywkach wykorzystał na doskonalenie zagrań w kilku newralgicznych sytuacjach, w których – kolokwialnie mówiąc – Impelkom uciekły punkty podczas meczu na Podkarpaciu.

Spotkanie z Grot Budowlanym Łódź odbędzie się wyjątkowo we wtorek, 28 listopada o 18:00 w Hali Orbita. To także pierwszy mecz w nadchodzącym tygodniu, którego gospodarzem będą Impelki. Kolejny zostanie rozgrany już w niedzielę, 3 grudnia o 17:00. Wtedy do Wrocławia przyjedzie drużyna MKS Dąbrowa Górnicza. Bilety na oba mecze można zakupić za pomocą platformy kupbilet.pl oraz w punktach stacjonarnych STS i EMPiK.

fot. impelwroclaw.pl

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ