Teatr Polski: Zupa rybna w Odessie

MP

We wtorek 28 listopada 2017 zapraszamy o godzinie 19:00 na Scenę na Świebodzkim na spektakl Teatru Na Szlaku Zupa rybna w Odessie w reżyserii Julii Mark i wykonaniu Sebastiana Rysia. Będzie to kolejne przedstawienie w cyklu wydarzeń pod hasłem ŚWIEBODZKI OFF. Bilety kosztują 20 zł (normalne) i 15 zł (ulgowe).

TEATR NA SZLAKU

Reżyseria: JULIA MARK
Dramaturgia: SZYMON BOGACZ
Wykonanie: SEBASTIAN RYŚ

Czas trwania: 55 minut

Kim był Jan Karski? Kim byłby Jan Karski, gdyby… No właśnie, gdyby mu się udało?

Co, gdyby jeden człowiek mógł zmienić bieg historii? Co, gdyby jeden człowiek mógł ocalić życie wielu? Co, gdyby istniał bohater, ale jego głos pozostał niemy? Co, gdyby zmaganie z obojętnością znalazło swoją kontynuację 60 lat później? Oto głos młodego pokolenia, które wskrzesza niedokończoną opowieść zapomnianego bohatera.

W tym świecie innego porządku, gdzie powszechnie mówi się po polsku, w świecie, który nigdy nie powstał. Gdzie odwaga jednego człowieka ocaliła wielu. Gdzie dzięki oddaniu i wytrwałości pojedynczej osoby miliony niedoszłych ofiar przeżyły Holocaust. Czy byłby wówczas gwiazdą? Ikoną? Prawdziwym metabohaterem?

Świat dramatu Zupa rybna w Odessie to świat, w którym blizny Karskiego naprawdę zasługują na miano blizn wolności. W którym fakt ten jest niepodważalny. Fabuła spektaklu jest na przemian prawdziwa lub zmyślona; wzruszająca lub cyniczna, ale zawsze głęboko intrygująca.

Ujęta w 55-minutową opowieść historia wojennych losów najsłynniejszego Polskiego Emisariusza. To dzięki niemu miliony żyjących to dziś niedoszłe ofiary Holocaustu. Czy tak jest lepiej?

źródło: teatrpolski.wroc.pl

 

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ