29.6 C
Wrocław
Krótka pamięć prezes Gersdorf. Internauci przypomnieli pewne zdjęcie z protestów

Krótka pamięć prezes Gersdorf. Internauci przypomnieli pewne zdjęcie z protestów

Sędziowie Sądu Najwyższego nigdy nie chodzili z żadnymi świeczkami. Nigdy nie byłam politykiem – mówiła dziś na Komisji Sprawiedliwości pierwsza prezes Sądu Najwyższego, Małgorzata Gersdorf w odpowiedzi na wystąpienie Zofii Romaszewskiej. Internauci jednak szybko znaleźli zdjęcie, które poddaje w wątpliwość słowa pierwszej prezes.

Dziś sejmowa Komisja Sprawiedliwości i Praw Człowieka kontynuuje omawianie prezydenckiego projektu ustawy o Sądzie Najwyższym. Podczas obrad doszło do wymiany zdań między Zofią Romaszewską a Małgorzatą Gersdorf, pierwszą prezes SN.

– Sędziowie są podobno apolityczni, pozbawieni prawa wypowiadania swoich poglądów. Ale świeczki, z którymi występowali, są wysoce nie na miejscu. To powinno usuwać z zawodu

– mówiła Zofia Romaszewska, nawiązując do protestów przeciwko reformie sądownictwa.

 Sędziowie Sądu Najwyższego nigdy nie chodzili z żadnymi świeczkami. Nigdy nie byłam politykiem

– odpowiedziała na słowa Romaszewskiej Małgorzata Gersdorf.

Internauci jednak szybko przypomnieli jej, że było inaczej i znaleźli zdjęcia przedstawiające prezes Gersdorf trzymającą w ręku świeczkę – znakiem rozpoznawczy protestów.

Gersdorf ” Ja ze swieczkami nie chodziłam” czyli wiarygodnosc pierwszego prezesa SN a to przed gmachem sądu przy pl. Krasińskich w Warszawie.

@Jolusik:
Gersdorf: Ja ze świeczkami nie chodziłam” czyli wiarygodność pierwszego prezesa SN a to przed gmachem sądu przy pl. Krasińskich w Warszawie.”

A kuku! 😜

 

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ