Tarczyński o zachowaniu posłów Nowoczesnej i PO: “Totalna opozycja usiłuje być dyktaturą mniejszości”

Totalna opozycja usiłuje być dyktaturą mniejszości, która od dwóch lat stara się narzucać nam zachowania, niezgodne z wolą narodu. Nie ma na to przyzwolenia. To my obiecaliśmy Polakom reformy, które realizujemy i bierzemy za to odpowiedzialność

— mówi poseł PiS Dominik Tarczyński w rozmowie z portalem wPolityce.pl.

wPolityce.pl: Już drugi dzień trwa procedowanie ustaw sądowniczych w sejmowej Komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka. Wczoraj Sejm przyjął poprawki PiS do KRS, dziś trwa walka o SN. Opozycja za wszelką cenę stara się zakłócić obrady, przedłużyć posiedzenie. Robi co może,żeby te ustawy nie przeszły. Jak ocenia Pan ich zachowanie?

Dominik Tarczyński (PiS): Nie ma i nie będzie zgody na dyktaturę mniejszości. Totalna opozycja usiłuje być taką właśnie dyktaturą mniejszości, która od dwóch lat stara się narzucać nam zachowania, niezgodne z wolą narodu. Nie ma na to przyzwolenia. To my obiecaliśmy Polakom reformy, które realizujemy i bierzemy za to odpowiedzialność. W demokracji jest jasno powiedziane – mówi o tym 2 art. Konstytucji – większość sejmowa – przedstawiciele narodu, ponosi odpowiedzialność za swoje decyzje i rządzi w jego imieniu. Większość sejmowa realizuje to, czego Polska oczekuje.

Dalej nie rozumieją tego, że to już nie oni reprezentują naród?

Kiedy mam okazję rozmawiać z opozycją totalną, na żadne pytanie, nie ma właściwej riposty z ich strony. Nie ma merytorycznej dyskusji. Ich jedyny argument to powtarzane te same slogany – wy dążycie do „zawłaszczenia sądów” ,do”zawłaszczenia prokuratur”.A jednak te rozwiązania, które proponujemy funkcjonują w Europie.To widać,to możemy zacytować, pokazać .

Pani Zofia Romaszewska,wyraziła dziś zaniepokojenie ustawą o SN. Powiedziała nawet, że prezydent może ją ponownie zawetować. Czy jest się czego obawiać?

Nie mamy żadnych lęków. Lęki ma opozycja od dwóch lat. My realizujemy to,co obiecaliśmy Polakom. To, że są dyskusje merytoryczne między pałacem prezydenckim a większością sejmową jest tylko i wyłącznie dowodem na to,że demokracja jest dojrzała i zdrowa. Zostaliśmy wynajęci przez obywateli polskich.Jesteśmy posłami,a więc zostaliśmy powołani,poproszeni, aby naród reprezentować. I zrealizujemy reformy, które im obiecaliśmy.

źródło: wpolityce.pl

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ