Trzebnica: Groził policjantom trzymając w ręce przedmiot przypominający broń – został zatrzymany

Kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności grozić może 29-letniemu mieszkańcowi powiatu trzebnickiego. Mężczyzna trzymając w ręce broń, groził interweniującym policjantom, chcąc w ten sposób zmusić ich do odstąpienia od czynności służbowych. Został obezwładniony i zatrzymany przez funkcjonariuszy. Chwilę później okazało się, że posiadał przy sobie amfetaminę. Decyzją sądu mężczyzna został już tymczasowo aresztowany na trzy miesiące.

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Trzebnicy zostali wezwani na interwencję, z której wynikało, że młody mężczyzna miał kierować groźby karalne w stronę zgłaszającego, a w ręce miał trzymać metalową pałkę. Gdy patrol przyjechał na miejsce, zgłaszający rozpoznał siedzącego na schodach mężczyznę i wskazał go policjantom. Na widok idących w jego kierunku funkcjonariuszy 29-latek zaczął uciekać przejściem na klatce schodowej do drugiego wejścia. W tracie ucieczki mężczyzna wyciągnął przedmiot przypominający broń palną, chcąc zmusić policjantów do odstąpienia od czynności. W wyniku działań pościgowych, niezwłocznie podjętych przez funkcjonariuszy mężczyzna został zatrzymany, a broń zabezpieczona.

Jak się okazało, przedmiotem trzymanym w ręku przez zatrzymanego była tzw. „wiatrówka”. W trakcie przeszukania mężczyzny ujawniono przypięty do pasa futerał, w którym znajdowała się pałka teleskopowa. Jakby tego było mało 29-latek w odzieży posiadał plastikowe pojemniki, w których znajdowały się aż 34 woreczki strunowe z zawartością białego proszku. Po dokonaniu badania testerem narkotykowym okazało się, że jest to amfetamina.

Podejrzany trafił do policyjnego aresztu.

Następnie decyzją sądu na wniosek policji i prokuratury został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące.

Źródło: KPP w Trzebnicy

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ