15.3 C
Wrocław
Nie idzie w Polsce, czas więc na Europę? Posłanka Nowoczesnej ma nowe...

Nie idzie w Polsce, czas więc na Europę? Posłanka Nowoczesnej ma nowe zajęcie

fot: youtube
Joanna Schmidt, posłanka Nowoczesnej, została wiceprzewodniczącą europejskiej Partii Porozumienia Liberałów i Demokratów na rzecz Europy. Jeszcze przed przegranymi wyborami wewnątrzpartyjnymi w N. na to stanowisko zdążył rekomendować ją Ryszard Petru.

Nowego zajęcia pogratulowała partyjnej koleżance na Twitterze przewodnicząca Nowoczesnej, Katarzyna Lubnauer.

 

Na stanowisko wiceszefowej Partii Porozumienia Liberałów i Demokratów na rzecz Europy (ALDE) rekomendował Schmidt Ryszard Petru, jeszcze przed przegranymi przez niego wyborami na przewodniczącego Nowoczesnej. Jak informował “Super Express”, Petru w liście przesłanym władzom europejskiej partii pisał, że wybór Schmidt na stanowisko wiceprzewodniczącej ugrupowania „wzmocni biuro ALDE, które zyska efektywnego polityka gotowego poświęcić się problemom Europy i współpracować z partiami członkowskimi”.

Rzeczniczka N., Paulina Hennig-Kloska dodała, że jeśli Schmidt zostanie wybrana na stanowisko w ALDE, partia zyska “większy wpływ na debatę europejską”.

Wybór Schmidt na wiceprzewodniczącą ALDE może być europejskim “przyczółkiem” dla polityków Nowoczesnej. Skoro partii nie idzie specjalnie dobrze na polskiej scenie politycznej, możliwym kierunkiem jest teraz Bruksela. Niedawno nowa szefowa Nowoczesnej stwierdziła, że w Strasbourgu, w Parlamencie Europejskim swoje miejsce mógłby znaleźć były szef ugrupowania, Ryszard Petru.

Przedstawiciele Partii Porozumienia Liberałów i Demokratów na rzecz Europy stanowią w europarlamencie trzon frakcji ALDE złożonej obecnie z 68 posłów.

Źródło: Twitter, niezalezna.pl

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ