Są już pierwsze zarzuty ws. śmierci antyterrorysty!

fot: youtube
Dziś wrocławska prokuratura postawiła zarzut usiłowania kradzieży 41-letniemu Jackowi S., który brał udział w włamaniu do bankomatu w Wiszni Małej (Dolnośląskie). W efekcie strzelaniny podczas próby włamania zginął policjant oraz jeden z bandytów.

Prokurator poinformowała, że zarzuty postawiono 41-letniemu Jackowi S. “Zarzut dotyczy usiłowania kradzieży kilkudziesięciu tysięcy złotych z włamaniem do bankomatu” – powiedział Klaus. S. według prokuratury przyznał się do zarzuty i złożył wyjaśnienia. “Umniejsza on swoją rolę w tym zdarzeniu i tłumaczy powody udziału we włamaniu swoja sytuacją materialną” – powiedziała Klaus. Prokurator dodał, że trwają czynności z drugim z zatrzymanych w tej sprawie – Grzegorzem K.

Do tragicznych w skutkach wydarzeń doszło około północy z soboty na niedzielę w miejscowości Wisznia Mała w powiecie trzebnickim. Policjanci, którzy chcieli zatrzymać sprawców włamania do bankomatu na gorącym uczynku, zostali ostrzelani z broni maszynowej przez jednego z bandytów. Policja odpowiedziała strzałami. Od tej wymiany ognia zginął jeden z policjantów i bandyta. Trzech innych policjantów zostało rannych. Ich obrażenia nie są groźne dla życia.

Źródło: policja.gov.pl/ telewizjarepublika.pl

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ