Na otwarcie Lapońskiej wioski Kalevala przyjedzie Ambasador Finlandii

Foto: Udostępnione przez Michał Makowski

Jutro w Borowicach koło Karpacza z udziałem ambasadora Finlandii, samorządu Jeleniej Góry i gości odbędzie się oficjalne otwarcie Lapońskiej Wioski Kalevala. Będzie św. Mikołaj, pies husky, może zdążą przyjechać renifery, w każdym razie od piątkowego wieczoru w Karkonoszach, będzie dostępna jedyna w Polsce całoroczna atrakcja turystyczna.

Kalevala powstała z marzeń studenta, który długo myślał o swojej pierwszej podróży na Północ Europy. Zauroczył go klimat, ludzie, sposób życia i spędzanie czasu. Szybko okazało się, że fascynacja Laponią zamienia się w tworzenie biznesplanu, który jeszcze na etapie tworzenia znalazł uznanie wśród Finów.

Pół roku temu Michał Kamiński, który jest pomysłodawcą i realizatorem przeniesienia Finlandii na Dolny Śląsk zaczął urzeczywistniać swój plan. Dzisiaj nad wioską powiewa fińska flaga, trwają ostatnie przygotowania do uroczystości. Jak w Borowicach udało się stworzyć miejsce kulturowe z zachowaniem oryginalnych przedmiotów codziennego użytku, sauny czy specjalnych namiotów opowie jutro sam gospodarz, tymczasem czego można się spodziewać, każdy może sprawdzić na stronie www.kalevala.pl i Facebooku.

Dla naszych gości mamy sporo niespodzianek, zarówno na uroczyste otwarcie jak i potem.

Wioska jest przystosowana dla grup zorganizowanych i dla rodzin. Jednorazowo w namiotach jest 56 miejsc do spania. W naszej ofercie są gry terenowe, spacery z psem huskym do świątyni Wang i Szwedzkich Skał. Oferujemy niecodzienne oglądanie filmów – oczywiście skandynawskich – na leżakach nawet przy minusowej temperaturze i szklaneczką ulubionego napoju. Będzie też pokaz zorzy polarnej, co prawda przy użyciu najnowszej technologii, ale zobaczymy ją jak żywą.

 

 

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ