Ćwiczenia Służb na S5

gddkia.gov.pl

8.12.2017r. na nieoddanym jeszcze do ruchu odcinku drogi ekspresowej S5, w okolicy w. Trzebnica odbyły się ćwiczenia służb ratowniczych. W wydarzeniu udział wzięły wszystkie służby, którym zależy na bezpieczeństwie użytkowników dróg: Państwowa Straż Pożarna, Policja, Pogotowie Ratunkowe, Żandarmeria Wojskowa, Inspekcja Transportu Drogowego, a także Służby Liniowe Zarządcy Drogi.

gddkia.gov.pl

Pozorowane zdarzenie drogowe jakie miało miejsce na drodze ekspresowej S5 niedaleko miejscowości Trzebnica, to wypadek komunikacyjny z udziałem samochodów osobowych na jezdni w k. Wrocławia. W samochodach zakleszczone zostały osoby poszkodowane. Dojazd służb ratowniczych nastąpił drogą ekspresową S5 od w. Trzebnica, jezdnią w k. Poznania. Służby przećwiczyły rozbieranie barier linowych w celu dostania się do poszkodowanych znajdujących się na przeciwległym pasie drogi oraz sprawdziły swoje zgranie podczas wykonywania działań ratowniczych.

Głównym założeniem ćwiczeń było sprawdzenie:
– współpracy pomiędzy służbami ratowniczymi;
– obowiązujących procedur dot. działań ratowniczych na drogach;
– współpracy z zarządcą drogi przy działaniach ratowniczo-gaśniczych przy wypadku;
– możliwości dojazdu do miejsca wypadków drogowych poprzez przejazdy awaryjne na drogach szybkiego ruchu.

Ćwiczenia ratownicze w terenie uświadamiają jakie zagrożenia mogą wystąpić na drodze i jakie są ich ewentualne skutki. Dzięki zorganizowanej współpracy oraz sprawnej komunikacji służb w terenie możemy czuć się bezpiecznie. Jednak najważniejsze, aby wszyscy kierowcy nie zapominali o ostrożności za kierownicą. Każdego roku oddajemy do użytku nowe kilometry dróg o wysokim standardzie i lepszym poziomie komfortu przejazdu. Poprawiamy poziom bezpieczeństwa na trasach poprzez m.in. separację kierunków ruchu, budowę wielopoziomowych skrzyżowań i bezpiecznych węzłów, izolację ruchu pieszego od kołowego oraz budowę innych elementów BRD. Udoskonalamy drogi krajowe, ale jednocześnie apelujemy do użytkowników tych dróg, aby za kierownica odłożyli brawurę na bok, dostosowywali prędkości do panujących warunków, sprawdzali stan techniczny aut, zachowywali odpowiednie odległości pomiędzy pojazdami, a przede wszystkim, aby wraz z uruchomieniem silnika włączali rozsądek.

źródło: gddkia.gov.pl

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ