Czy władze Wrocławia w należyty sposób zapewnią dostęp do opieki medycznej ?

foto: spzoz.wroc.pl

Mieszkańcy zachodniej części Wrocławia mają ograniczony dostęp do opieki medycznej. Kiedy wiele lat temu przychodnia “Stabłowice” przy ul. Stabłowickiej 125 przejęła świadczenie usług rehabilitacyjnych z ul. Ślepej, mieszkańcy Leśnicy, Złotnik, Stabłowic, Maślic, Żernik i Kuźnik byli przekonani, że zwiększy się też ilość kontraktów.

Tymczasem ilość podpisanych umów z Kasą Chorych a później z Narodowym Funduszem Zdrowia drastycznie spadała, mówili przedstawiciele w/w osiedli podczas dyżuru Łukasza Olberta w Radzie Miasta.

Teraz, mamy ograniczony dostęp do specjalistów i lekarzy pierwszego kontaktu w stabłowickiej przychodni. Na wizytę możemy czekać  w nieskończoność, albo zapisywać się do odległych przychodni.

Możemy też być przyjęci natychmiast, ale odpłatnie. Nikt nie widzi tego, że na tym obszarze, jest nas ciągle więcej.

Starsze osoby, ze skierowaniem na rehabilitacje mają duże problemy z realizacją zleceń, mówią radnemu Łukaszowi Olbertowi reprezentaci w/w osiedli 

Tam nie ma miejsc na kilka miesięcy, a w niektórych przypadkach nawet kilka lat do przodu. Starsi ludzie są bezradni, bo mają duże trudności z poruszaniem się, to z kolei uniemożliwia im podróżowanie po Wrocławiu. To jest upadlanie człowieka.

Istnieje też możliwość…likwidacji przychodni, paradoksalnie, właśnie ze względu na limity, informują radnego Olberta zdenerwowani mieszkańcy.

Pozbawiono nas podstawowej i specjalistycznej opieki medycznej w związku z tym, decydenci w magistracie niedługo mogą dojść do wniosku, że zmniejszanie od kilku lat kontaktów skończy się tym, że będzie ona zlikwidowana… bo będzie miała taki poziom dofinansowania, że po prostu się nie utrzyma, więc upadnie. Jakie wtedy będzie wyjście dla nas?!

Po tej wizycie, radny Łuksz Olbert wystosował do Prezydenta Miasta Rafała Dutkiewicza interpelację. Odpowiedzi udzielił Dyrektor Departamentu Spraw Społecznych, kandydat na Prezydenta Wrocławia Jacek Sutryk.

Jednak nic z niej nie wynika, mówi radny Łukasz Olbert, który zapowiedział, iż ponowi pismo w sprawie “zwiększenia kontraktów w przychodni “Stabłowice” i skutecznych działań Miasta w celu “uniknięcia likwidacji zagrożonej przychodni czy też jej przeniesienia w ramach Wrocławskiego Centrum Zdrowia”.

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ