26.2 C
Wrocław
Raporty finansowe „Obywateli RP” pod lupą, a tam… całkiem spore zyski i...

Raporty finansowe „Obywateli RP” pod lupą, a tam… całkiem spore zyski i „seminarium dla opozycji” za niemal 22 tys. zł

Lektura udostępnionych przez ruch „Obywatele RP” raportów finansowych za sierpień i wrzesień jest doprawdy pasjonująca. Można tam znaleźć między innymi wzmianki na temat przepływu gotówki w samej organizacji. Wśród wymienionych tam działań, jest na przykład organizacja „seminarium dla opozycji”, za niemal 22 tys. zł.

 

Kwestie finansowania ruchu „Obywatele RP” od dłuższego czasu budzą sporo kontrowersji. Brylujący w mediach Paweł Kasprzak stojący na czele grupki zadymiarzy pojawiającej się na Krakowskim Przedmieściu i próbującej blokować przebieg miesięcznic smoleńskich nie krył niedawno, że po pieniądze należy zwrócić się nawet do Sorosa.

Tymczasem w internecie pojawiły się najnowsze raporty finansowe „Obywateli RP”. Trzeba przyznać, że jest to pasjonująca lektura. Pojawiają się tam m.in. spore zyski z organizacji „seminarium dla opozycji” oraz „akcji billboardy”.

Kulisy działania politycznego projektu salonu, czyli ruch Obywatele RP ujawniała już na łamach „Gazety Polskiej” Dorota Kania. Prześledzenie listy nazwisk głównych twarzy ruchu rzuca zupełnie nowe światło na podejmowane przez jego członków działania.

Dorota Kania podkreśla, że dziennikarze powinni jak najczęściej pokazywać, kim są naprawdę liderzy ruchu Obywatele RP.

– Dziennikarze powinni systematycznie pokazywać, kim są Obywatele RP, że to nie jest żadna spontaniczna akcja, że to jest obliczony na najbliższe wybory samorządowe, a później parlamentarne cel polityczny. Chodzi o wprowadzenie do struktur samorządowych, a później także i parlamentarnych ludzi z otoczenia ruchu Obywatele RP. Czego możemy oczekiwać dalej? Dalej będą manifestacje, chyba że dojdzie do skompromitowania liderów tego ruchu,  wówczas będzie szukanie następnych – podkreśla Dorota Kania.

źródło: niezalezna.pl

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ