Film o wojnie polsko-niemieckiej w 1109 roku, pt. Obrońcy Głogowa

„Civitas Christiana” we Wrocławiu, w imieniu wszystkich organizatorów serdecznie zaprasza na projekcję filmu „Obrońcy Głogowa” w reż. Arkadiusza Olszewskiego. Pokaz odbędzie się w piątek, 15 grudnia 2017 r.  godz. 18:00 w siedzibie stowarzyszenia, przy ul. Kuźniczej 11-13 (I p.)

Arkadiusz Olszewski Twórca filmu “Ludobójstwo” jest autorem nowego animowanego serialu/filmu “Obrońcy Głogowa” o wojnie polsko-niemieckiej w 1109 roku.
Głównym wątkiem produkcji jest obrona Głogowa, ale scenariusz filmu obejmuje okres od bitwy na Psim Polu do podboju Pomorza przez wojska Bolesława Krzywoustego. Opowiada historię młodych Głogowian, zakochanych w sobie Paszka i Dobrówki oraz ich skonfliktowanych rodzin. Oprócz piastowskich Romeo i Julii, oczekiwać można zarówno wątków lekkich, komediowych, jak i solidnego dramatu – oraz całą masę mocnej, bezkompromisowej batalistyki.

Zapraszamy Państwa na pokaz filmu, który ukazuje się w odcinkach do Civitas Christiana we Wrocławiu. Będzie możliwość zobaczyć film w całości oraz zakupić płytę DVD i otrzymać autograf od autora. W filmie gościnnie, głosu udzielili ks. prałat Roman Kneblewski, prof. Jerzy Robert Nowak oraz Grzegorz Braun.

WSTĘP WOLNY!

 

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ