Warunki narciarskie na Dolnym Śląsku

mat prasowy

Warunki narciarskie na Dolnym Śląsku dla narciarzy cały czas się poprawiają. Weekend w górach zapowiada się śnieżny, zatem wszyscy oczekują na otwarcie kolejnych tras zjazdowych. 

W Karkonoszach czekają na śnieg

W Szklarskiej Porębie na ten moment nie będziemy mieli okazji do jazdy na nartach. Leży tam tylko około 10-15 centymetrów śniegu. Nie działają wyciągi, które nadal pełnią tylko funkcje turystyczne. Prawdopodobnie sezon narciarski rozpocznie się 22 grudnia.

W Karpaczu w ośrodku Biały Jar Winterpol aktualnie przy wyciągu uruchomiona jest tylko trasa numer 3. Pozostałe dwie trasy są wciąż naśnieżane i przygotowywane do sezonu. Aktualna pokrywa śniegu na stoku wynosi ok. 30-60 cm. Wyciąg czynny jest do godz. 22.00.

W kompleksie Śnieżka w tym momencie trwa przebudowa kolei na Kopę, która zakończy się na przełomie stycznia i lutego 2018 r. Pozostałe trasy zjazdowe nadal są zamknięte.

Na Polanie Jakuszyckiej trasy biegowe przygotowane są odpowiednio. Nic tylko jeździć, trenować i udoskonalać swoją technikę. W weekend prognozowane są przymrozki.

W Świeradowie-Zdrój jak na razie nie ma warunków do jazdy na nartach. Trwa wielkie naśnieżanie, aby niebawem móc ruszyć z sezonem. W weekend prognozowane są przymrozki i opady śniegu, co z pewnością przyspieszy otwarcie tras zjazdowych. Pracownicy SKI SUN o rozpoczęciu sezonu poinformują na swoim facebookowym profilu.

Pogoda w Karkonoszach – w szczytowych partiach Karkonoszy wieje umiarkowany wiatr, miejscami porywisty, ale główne szlaki turystyczne są przetarte. W weekend zachmurzenie duże, z okresowymi opadami śniegu. Temperatura minimalna -12°C, maksymalna -8°C. Temperatura u podnóża gór będzie wahała się w granicach -5°C – +1°C.

W Zieleńcu i na Czarnej Górze warunki dobre

W Zieleńcu grubość pokrywy śnieżnej waha się od 20 do 70 cm. Na ten moment działa 9 kolei i wyciągów, a do dyspozycji mamy 11 z 43 tras zjazdowych.

Na trasach w Czarnej Górze leży od 15 do 50 cm śniegu. Czynnych jest pięć tras zjazdowych i dwa wyciągi. Na niektórych z nich szusować możemy jedynie do 16.00, na innych do 22.00. Poniżej pełna rozpiska. Co ważne, sypie śnieg i taka pogoda ma utrzymać się przez cały weekend. A to oznacza, że niebawem ruszą kolejne trasy.

źródło: wroclaw.pl

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ