Antysemicki incydent w berlińskiej szkole. „Hitler był dobry bo zabił Żydów. Powinniśmy wam wszystkim ściąć głowy!”

zydzi.jpg

W ubiegłym tygodniu podczas demonstracji pod ambasadą USA w Berlinie, zorganizowanej na znak protestu przeciwko uznaniu przez USA Jerozolimy jako stolicy Izraela, protestujący spalili publicznie flagę państwową Izraela. Teraz dziennik „Die Welt” ujawnił „incydent” antysemicki do którego miało dojść 13 grudnia w jednej z berlińskich szkół.

Incydent wydarzył się w szkolę im. Ernsta Reutera w berlińskiej dzielnicy Gesundbrunnen. Według „Die Welt” uczniowie dyskutowali w szkolnej stołówce o konflikcie na Bliskim Wschodzie. Jeden z żydowskich uczniów „wypowiedział się przy tym jasno przeciwko powstaniu palestyńskiego państwa”.

Wtedy otoczyli go uczniowie pochodzenia arabskiego i obrzucili go obelgami. Jedna uczennica miała wołać: Hitler był dobry bo zabił Żydów! Powinniśmy wam wszystkim ściąć głowy!

—pisze „Die Welt” powołując się na świadków zdarzenia. Dziennik „Jüdische Allgemeine“ twierdzi ponadto, że muzułmańscy uczniowie określili żydów jako „morderców dzieci” i stwierdzili, że „należało by wam wszystkim odciąć głowy”.

Cytowany przez „die Welt” dyrektor szkoły Andreas Huth napisał na stronie internetowej placówki, że „incydent wykazał antysemicką i wrogą wobec Izraela postawę wśród niektórych uczniów, której nie zamierzamy tolerować”. Żydowski uczeń od dwóch lat uczęszcza do szkoły im. Ernsta Reutera. Jak twierdzi „antysemickie ataki to dla niego codzienność”.

Staram się zazwyczaj zachować spokój. Tym razem jednak, gdy padły słowa o Hitlerze, nie mogłem milczeć

—podkreśla oraz dodaje, że „dyrektor obiecał mu, iż zapewni mu bezpieczeństwo”. Jak to miałoby wyglądać konkretnie „jednak nie wie”. Od dawna w czasie przerw opuszcza szkołę, bo boi się fizycznych ataków.

Według „Die Welt” uczennica, która chwaliła Hitlera przeprosiła za swoje zachowanie.

Jest to już kolejny antysemicki incydent do którego doszło w Berlinie w ostatnich tygodniach. Do sieci trafiło niedawno nagranie wideo pokazujące mężczyznę obrażającego izraelskiego restauratora Yoraia Feinberga przed jego restauracją w dzielnicy Schöneberg.

Na nagraniu słychać takie słowa:

Wam chodzi tylko o pieniądze. Czego tu chcecie po 1945 r.? Nie kochamy was. Nikt was nie chroni. Wszyscy wylądujecie w komorach gazowych

Na nagraniu jasno widać, że napastnik jest rodowitym Niemcem.

źródło: wpolityce.pl

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ