Telewizja Republika: Lichocka: Wystarczy nie kraść i mądrze rządzić!

Lichocka.jpg
Jak co tydzień gościem Telewizji Republika w programie „Pod przykryciem” była posłanka Prawa i Sprawiedliwości Joanna Lichocka. Rozmawiano m. in. o relacjach polsko-izraelskich i polsko-żydowskich. – Nasze relacje są bardzo dobre. Zaznaczmy, że wynikają również z naszego dziedzictwa – mówiła Lichocka.

– Nasze relacje są bardzo dobre. Zaznaczmy, że wynikają również z naszego dziedzictwa. Cmentarz żydowski będzie mógł być teraz przez nasze państwo porządnie zadbany dzięki dotacji. Te środki mają zapewnić trwała opiekę nad tym cmentarzem – powiedziała.

– Dziś w Ministerstwie Kultury poruszone zostały bardzo ważne kwestie. (…) Tradycja ziem wschodnich naszej ojczyzny to jest coś bez czego nie istniejemy. Nie jesteśmy w stanie się tego wyzbyć, to część naszej historii – podkreśliła.

PO sprzedała 36 tys. nagrań polskich artystów

– W ramach działań Ministerstwa Kultury odbyły się rozmowy z firmą, która w roku 2015 za 8 mln złotych kupiła polskie nagrania. Zasoby 36 tys. nagrań polskich artystów. Polska utraciła wszelkie prawa do tych utworów. Wszelkie artystyczne dobra zostały przez PO sprzedane za 8 mln zł. Minister Gliński powiedział, że po tych rozmowach istnieje szansa abyśmy te nagrania odzyskali – mówił Lichocka.

Dzisiejszy odcinek programu był wyjątkowy, widzowie mogli dzwonić i zadawać pytania. Od jednego z rozmówców padło pytanie o polskie medium, które miałoby nadawać w różnych językach, aby ludzie w Europie mogli uzyskiwać informacje o Polsce z pierwszej ręki. Joanna Lichocka stwierdziła, że w tej kwestii trzeba rozmawiać z prezesem TVP. – Padały takie deklaracje i wiem, że wstępnie takie prace się w Telewizji Polskiej rozpoczęły – powiedziała poseł Lichocka.

Mam nadzieję, że dobry rozwój Polski się utrzyma

– Udało się w Polsce stworzyć w 2017 roku 2/3 nowych miejsc pracy w przemyśle jakie pojawiły się w Europie. To jest zasługa rządu dobrej zmiany. To są efekty pracy ściągania inwestorów, pozyskiwania inwestycji. To wszystko procentuje, okazuje się, że można. Zawsze powtarzam wystarczy nie kraść, ale oprócz tego trzeba jeszcze mądrze rządzić. W tym tygodniu został ogłoszony również program dla Śląska. Przeznaczone zostaną na ten region duże pieniądze, aby wspierać Śląsk, rozwijać i tworzyć kolejne miejsca pracy. To główny projekt na najbliższe miesiące – mówiła.

– W 2017 roku pensje wzrosły o 6 procent. Mam nadzieję, że rozwój Polski i dobre wyniki gospodarcze utrzymają się i pozwolą dogonić europejskich gigantów. To się da zrobić. W tym tygodniu pojawiła się również informacja, że Beata Szydło stanęła na czele Komitetu Społecznego Rady Ministrów. Z pewnością będą poruszane ważne kwestie emerytów, rencistów i osób niepełnosprawnych – oceniła.

Na koniec programu poseł Joanna Lichocka złożyła wszystkim widzom Telewizji Republika serdeczne życzenia z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia.

Źródło: Telewizja Republika

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ