Prezentacja tablicy pamiątkowej poświęconej Marszałkowi Józefowi Piłsudskiemu

Oficjalna prezentacja tablicy pamiątkowej, przygotowanej z okazji 150. rocznicy urodzin Marszałka Józefa Piłsudskiego odbyła się 22 grudnia w dzierżoniowskiej kamienicy w Rynku 55. Wśród zebranych na uroczystości obecny był między innymi poseł na sejm Wojciech Murdzek.

Tablica przygotowana została z inicjatywy dzierżoniowskiej jednostki Związku Strzeleckiego „Strzelec” im. Józefa Piłsuskiego, Grupy Rekonstrukcji Historycznej 58 pułku piechoty (4 psw), Klubu 5 Grudnia, z pomocą przedstawiecieli środowisk patriotycznych Dzierżoniowa.

Organizatorom należą się gratulacje i podziękowania, ponieważ pamięć o tak wyjątkowych osobach, jak Józef Piłsudski, jest to bardzo cenny przekaz i świetna nauka wszystkich dla Polaków – powiedział poseł Murdzek.

cezvf

Na 19 marca przyszłego roku, na dzień imienin Marszałka Piłsudskiego, zaplanowano uroczystość zamontowania i uroczystego odsłonięcia tablicy, która znajdzie się na zewnętrznej ścianie kamienicy Rynek 55. Uroczystość będzie jednym z punktów przyszłorocznego programu obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę. Cały program wkrótce zaprezentuje Społeczny Komitet Obchodów 100-lecia Odzyskania Niepodległości.

foto: K. Janeczko/zPrawa

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ