Leżący w rowie nietrzeźwy mężczyzna, któremu chcieli pomóc policjanci, posiadał przy sobie przedmioty sakralne skradzione z kościoła

Trzebniccy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzież przedmiotów sakralnych z terenu Kościoła Świętej Trójcy w Lubnowie. Funkcjonariusze odzyskali zabrane przez sprawcę mienie. O dalszym losie zatrzymanego zdecyduje teraz sąd. Grozić może mu kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze z Komisariatu  Policji w Obornikach Śląskich zatrzymali mężczyznę w wieku 48 –  lat podejrzanego o kradzież przedmiotów sakralnych z Kościoła Świętej Trójcy w Lubnowie. Sprawca okazał się być mieszkańcem Wrocławia.

Policjanci ustalili sprawcę, gdy ten w stanie kompletnego upojenia alkoholowego leżał w przydrożnym rowie. Funkcjonariusze chcieli mu pomóc w związku z prowadzoną akcją „Zima 2017/2018″ i zagrażającymi jego zdrowiu i życiu okolicznościami. Przeprowadzona kontrola jego bagażu wykazała, że posiada przy sobie mosiężny świecznik i mosiężny wazon, które to przedmioty – jak się wkrótce okazało – zostały skradzione z terenu kościoła w Lubnowie. W związku z powyższym mężczyzna trafił do policyjnego aresztu, a po wytrzeźwieniu został mu przedstawiony zarzut kradzieży.

Policjanci odzyskane przedmioty zwrócili do kościoła. Zatrzymanemu mężczyźnie grozić może teraz kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP w Trzebnicy

 

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ