Zmarł biskup senior Diecezji Warszawsko-Praskiej. Stanisław Kędziora miał 83 lata

znicze_0.jpg

Biskup senior Diecezji Warszawsko-Praskiej Stanisław Kędziora zmarł w poniedziałek w wieku 83 lat – poinformowano na stronie internetowej diecezji. Kapłanem był przez 60 lat, posługę biskupią pełnił przez 31 lat.

Jak wskazuje Diecezja, bp Kędziora „był człowiekiem ogromnej dobroci, szczerego serca, prostoty, serdecznego uśmiechu, życzliwości i pokory”. „Z wielką delikatnością i wrażliwością podejmował posługę wobec osób starszych, chorych i cierpiących. Rozumiał i dzielił trudności związane z ich cierpieniem, kondycją wynikającą z obciążania wiekiem lub dolegliwościami” – czytamy.

Biskup Stanisław Kędziora urodził się 6 grudnia 1934 roku w Seligowie. Święcenia kapłańskie otrzymał w sierpniu 1958 roku z rąk ówczesnego prymasa Polski kardynała Stefana Wyszyńskiego.

Od marca 1992 roku pełnił funkcję biskupa pomocniczego Diecezji Warszawsko-Praskiej, prałata Kapituły Katedralnej, zastępcy przewodniczącego Rady Kapłańskiej. Był też członkiem Kolegium Konsultorów oraz przewodniczącym Wydziałów: Administracji Ogólnej i Nauki Katolickiej Kurii Biskupiej Warszawsko-Praskiej.

5 stycznia 2011 roku papież Benedykt XVI przyjął rezygnację bp. Stanisława z posługi biskupa pomocniczego Diecezji Warszawsko-Praskiej.

Biskup senior po wieloletnim zmaganiu się z chorobą nowotworową zmarł w wieku 83 lat późnym popołudniem w Święto Bożego Narodzenia. Diecezja w komunikacie zamieszczonym na stronie internetowej podaje, że o szczegółach uroczystości pogrzebowych poinformuje w terminie późniejszym.

Źródło: wp, rmf24.pl, telewizjarepublika.pl

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ