European Cyckling Challenge 2018 odwołany!

MP Daniel Chojnacki, wrocławski oficer rowerowy

W Polsce impreza znana od sześciu lat, we Wrocławiu od trzech. Każdorazowo odbywa się w maju, ale w roku 2018 “będzie przerwa”, jak to określił organizator European Cyckling Challenge (ECC). Ciągle nie jest znana przyczyna odwołania rywalizacji rowerowej zgłoszonych europejskich miast. W Polsce rywalizacja istnieje pod nazwą Europejskie Wyzwanie Rowerowe.

Zadaniem rowerzystów – od 1 do 31 maja  – jest przejechanie w obrębie miast trasami rowerowymi, jak najwięcej kilometrów. Rywalizacja wyklucza rowerowe wycieczki turystyczne.

Dzięki specjalnej aplikacji, przejechane kilometry w ciągu miesiąca mierzone są na specjalnym koncie każdego miasta. Polacy – od momentu włączenia się w Europejskie Wyzwanie Rowerowe zdobywali bardzo dobre lokaty. Wrocław w 2016, jako jedno z 50 miast zajął II miejsce. Rowerzyści mieli na licznikach ponad 333,5 tysięcy przejechanych kilometrów.

Mieliśmy bardzo dobrą reklamę medialną a hasło: Kręć dla Wro skutecznie zachęciło wielu nowych uczestników do zgłoszenia się w ECC. Tegoroczna edycja nie odbędzie się ale nie powinno to zniechęcić rowerzystów do przygotowania kondycji na przyszły rok, mówi Daniel Chojnacki, wrocławski oficer rowerowy zachęca do korzystania z coraz dłuższej sieci ścieżek rowerowych

Zachęcam do korzystania z coraz dłuższej sieci ścieżek rowerowych. Ciągle budujemy nowe. Kiedy zakończy się ten proces, jeszcze nie wiadomo, bowiem chcemy połączyć wszystkie ważne węzły komunikacyjne w spójną wrocławską sieć. W tej chwili mamy ponad 200 km dróg rowerowych.

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ