Co zrobić z choinką? Przyłącz się do akcji #mojedrzewo

Gdy przychodzi czas na zmianę dekoracji w naszych domach ze świątecznych na sylwestrowe pojawia się pytanie: co zrobić z choinką? Oto dwa rozwiązania na rozwiązanie tego wyzwania.

Po pierwsze: jeśli choinka jest w doniczce, a nie masz gdzie jej posadzić, możesz po prostu odstąpić drzewko innej osobie, która ma na to miejsce. Jak znaleźć chętnego? Weź udział w akcji #mojedrzewo. Wystarczą trzy proste kroki:

  • zrób zdjęcie choince w doniczce, najlepiej już bez ozdób świątecznych;
  • wejdź na Facebooku na profil Zielony Wrocław i zostaw informację, że chcesz oddać drzewko – aby Twoja wiadomość łatwo trafiła do wszystkich zainteresowanych dodaj hasztag akcji #mojedrzewo;
  • jeśli twoją wiadomością zainteresuje się osoba, chcąca zasadzić u siebie Twoje drzewko, zostawi komentarz pod Twoim postem.

Szczegóły znajdziesz TUTAJ

Drugie rozwiązanie: żywą, ale ciętą choinkę lub sztuczne drzewko odbierają firmy wywożące odpady zielone i zmieszane. Odpady zielone są odbierane przez cały rok. Dlatego choinkę po świętach wystarczy zostawić przy wiacie śmietnikowej lub kontenerze na odpady.

Wcześniej warto sprawdzić harmonogram odbioru odpadów zielonych na stronie EkoSystemu.

A co ze sztucznym drzewkiem? Mimo że takie choinki wymienia się rzadziej, zużyte już drzewko wystarczy wyrzucić do odpadów zmieszanych. Gdy jest duże, może trafić do pojemnika na odpady wielkogabarytowe. Harmonogram podstawienia kontenerów można sprawdzić na stronie EkoSystemu.

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ