Oszukała co najmniej 29 osób z całej Polski

fot. pl.freeimages.com

Kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności grozić może kobiecie zatrzymanej przez jeleniogórskich policjantów, a podejrzanej o szereg oszustw. Sprawczyni za pośrednictwem jednego z portali internetowych oferowała do sprzedaży mleko dla niemowląt, którego w rzeczywistości nie posiadała. Pokrzywdzeni wpłacili na konto sprzedawczyni pieniądze za zamówiony towar, jednak nigdy nie został on dostarczony. Funkcjonariusze ustalili, że w ten sposób kobieta oszukała co najmniej 29 osób z całego kraju.

Funkcjonariusze Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze w wyniku prowadzonych działań zatrzymali 23-letnią mieszkankę jednej z podjeleniogórskich miejscowości podejrzaną o oszustwa.

Jak ustalili policjanci, kobieta w okresie od 30 stycznia do 4 marca 2017 roku na jednym z portali internetowych oferowała do sprzedaży mleko dla niemowląt w różnych cenach. 23-latka pobierała od zainteresowanych pieniądze na konto bankowe, jednak towaru nie dostarczała. W ten sposób oszukała 29 osób z całej Polski na łączną kwotę blisko 7000 zł.
Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy i ustalają czy podejrzana nie ma na swoim koncie jeszcze innych tego typu czynów.
Kobiecie za oszustwa grozić może kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KMP w Jeleniej Górze

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ