Milicz: zatrzymano sprawcę zniszczenia murawy boiska piłkarskiego

Miliccy policjanci ustalili dane osoby, która zniszczyła trawiaste boisko piłkarskie na terenie ośrodka wypoczynkowego „Karłów” należącego do miejscowego OSiR-u. Straty spowodowane przez sprawcę zostały wycenione na kwotę 15 tys. złotych. Podejrzany został zatrzymany przez funkcjonariuszy. Młodemu mężczyźnie, który samochodem zniszczył murawę może grozić kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności oraz obowiązek naprawienia wyrządzonej szkody.

W połowie listopada ubiegłego roku nieznany sprawca kierując nocą nieustalonym pojazdem mechaniczny zniszczył trawiastą murawę na boisku piłkarskim Ośrodka Sportu i Rekreacji w Miliczu przy ul. Poprzecznej. Na całej powierzchni trawiastego boiska widoczne były ślady pozostawione przez samochód, którego kierowca wykonał energicznie i prawdopodobnie z dużą prędkością kilkanaście okrążeń i nawrotów – trawa w wielu miejscach była zryta, a murawa całego boiska była mocno uszkodzona. Boisko piłkarskie nie nadawało się do dalszego użytkowania. Zarządca obiektu wycenił wartość powstałych strat na kwotę 15 tysięcy złotych.

Zaraz po zgłoszeniu tego aktu wandalizmu, sprawą zajęli się miliccy policjanci. Wykonano w tej sprawie szereg czynności i na podstawie analizy zgromadzonych dowodów oraz uzyskanych informacji, funkcjonariusze ustalili dane sprawcy, który został zatrzymany. Okazał się nim 23-letni mieszkaniec Milicza. Policjanci zabezpieczyli także samochód, którym mężczyzna prawdopodobnie jeździł po uszkodzonym boisku.

Podejrzanemu za umyślne zniszczenie boiska i spowodowanie strat wycenionych na kwotę 15 tys. złotych, może grozić kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności oraz obowiązek naprawienia wyrządzonej szkody.

Źródło: KPP w Miliczu

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ