Opiekunka okradała chorą kobietę?

policja fala 2.jpg

Zarzuty kradzieży usłyszała 38-letnia głogowianka, zatrzymana przez policjantów. Podejrzana opiekowała się 58-letnią chorą kobietą. Wykorzystała ten fakt do kradzieży gotówki oraz przy pomocy karty bankomatowej pokrzywdzonej, bez jej wiedzy i zgody wypłacała pieniądze z konta bankowego. Za kradzież grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Głogowa zostali poinformowani o kradzieży pieniędzy. Jak się okazało 58-letnia mieszkanka Głogowa w ostatnich dniach zorientowała się, że z jej konta oraz z mieszkania zniknęła spora kwota pieniędzy. Łącznie straty wynosiły ponad 4,5 tysiąca złotych. Pieniądze zniknęły z konta pokrzywdzonej, a kwota 1400 złotych w gotówce, miała zniknąć z mieszkania.

Policjanci szybko ustalili, osobę podejrzaną, którą okazała się niestety 38-letnia opiekunka chorej kobiety. Wykorzystała fakt, że zdobyła sobie zaufanie podopiecznej. Skradła część pieniędzy z mieszkania, a także posługując się kartą bankomatową bez wiedzy i zgody, wypłacała z jej konta pieniądze. Łączna kwota kradzieży wyniosła ponad 4,5 tysiąca złotych. Podejrzana składając wyjaśnienia, przyznała się do kradzieży. Dobrowolnie poddała się karze. Musi również naprawić wyrządzone szkody. Kradzież zagrożona jest karą pozbawienia wolności nawet do 5 lat.

Źródło: KPP w Głogowie

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ