Zarzuty dla trzech osób za włamania, kradzieże, posiadanie środków odurzających i wyłudzenia usług hotelowych

Bolesławieccy funkcjonariusze zatrzymali trzy osoby, którym na bazie zgromadzonych materiałów postawili łącznie 13 zarzutów za różnego rodzaju przestępstwa. Kobieta i dwóch mężczyzn odpowiedzą m. in. za włamania, kradzieże mienia, czy wyłudzenie usług hotelowych. Dodatkowo policjanci przy zatrzymanej i w zajmowanym przez nią pokoju znaleźli narkotyki. Za swoje czyny odpowiedzą teraz przed sądem, a grozić im może kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego z Komendy Powiatowej Policji w Bolesławcu patrolując teren gminy Osiecznica, zauważyli stojący przy drodze samochód, a obok pojazdu były dwie osoby. Kiedy podjechali bliżej by sprawdzić, co się stało i udzielić im pomocy okazało się, że wcale jej nie potrzebują. Natomiast w samochodzie znajdowało się bardzo dużo różnych przedmiotów, których pochodzenia mężczyźni nie byli w stanie wyjaśnić. Kilka chwil później na miejsce przyjechała właścicielka pojazdu, przebywającą w pobliskim hotelu.

Szczegółowe sprawdzenie samochodu potwierdziło podejrzenia policjantów, ponieważ część rzeczy pochodziła z kradzieży i włamań, do jakich doszło w ostatnim czasie na terenie pobliskich miejscowości. Dodatkowo w samochodzie oraz w pokoju hotelowym zajmowanym przez 25-latkę, mundurowi znaleźli narkotyki. Zabezpieczone przedmioty pochodziły z włamania do samochodu i pomieszczenia gospodarczego, a także kradzieży z domu w budowie, do których doszło w ostatnich dniach ubiegłego roku. Podejrzani zostali zatrzymani w policyjnym areszcie.

Na podstawie zebranego materiału dowodowego cała grupa usłyszała łącznie 13 zarzutów za różne przestępstwa. Najwięcej na swoim koncie ma 25-letnia kobieta, która odpowie m. in. za dokonanie wspólnie z 27 i 30-latkiem dwóch włamań i kradzieży, posiadanie środków odurzających oraz dwukrotne wyłudzenie usług hotelowych. Jeden z zatrzymanych mężczyzn również usłyszał zarzut posiadania środków odurzających. Podejrzanym za popełnione przestępstwa grozić może kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP w Bolesławcu

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ