Kierowali samochodami pod wpływem środków psychotropowych

Piotr Drabik, CC BY 2.0, Flickr

Polkowiccy policjanci, podczas działań na drogach powiatu, w ciągu jednej nocy, zatrzymali trzech kierowców, u których badanie testerem wskazało obecność narkotyków. Przy jednych z nich funkcjonariusze znaleźli również drobne ilości marihuany. Za swoje czyny wszyscy odpowiedzą teraz przed sądem.

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Polkowicach prowadzili dziania prewencyjno-kontrolne na drogach powiatu. Tuż przed północą na ulicy Hubala w Polkowicach, zatrzymali do kontroli drogowej kierującego osobowym audi, który na widok radiowozu gwałtownie zmienił kierunek jazdy i przyspieszył. Jak się okazało 33-latek kierował autem w stanie po użyciu środków psychotropowych. Badanie testerem wskazało obecność metamfetaminy. Dodatkowo funkcjonariusze znaleźli przy mężczyźnie drobne ilości marihuany.
Chwilę później, bo po godz. 1.00 w nocy, na ulicy Dąbrowskiego funkcjonariusze zatrzymali 22-letniego kierowcę, który również był pod wpływem środków psychotropowych. Badanie testerem wskazało obecność amfetaminy i metamfetaminy.

Policjanci z Chocianowa biorący również udział w działaniach o godzinie 2.00 na ulicy Trzebnickiej zatrzymali kierowcę osobowego BMW. Jak wykazały sprawdzenia również znajdował się pod wpływem narkotyków. Tester wskazał także na metamfetaminę.

Wszyscy kierowcy zostali zatrzymani i za swoje czyny odpowiedzą teraz przed sądem.
Przypomnijmy, że w świetle obowiązujących przepisów za posiadanie narkotyków grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności, natomiast za jazdę pod wpływem środków odurzających kierowca może trafić do więzienia nawet na 2 lata.

Źródło: KPP w Polkowicach

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ