Wrocławianie ósmy raz pokłonili się Jezusowi

MP

To już ósmy raz, od wrocławskiej Katedry do Rynku, przeszedł Orszak Trzech Króli. Dokładne liczby poda niedługo Policja ale wstępne szacunki potwierdzają spodziewaną liczbę uczestników, mówią organizatorzy. Było nas ponad 10 tysięcy, w tym 300 aktorów i ponad 200 wolontariuszy.

MP

Nie obyło się bez poszukiwań dzieci, już na wstępnie podano komunikat o zagubionej Nikoli w zielonej kurtce a na koniec, w Betlejem – w siedzibie Straży Miejskiej na rodziców czekał czteroletni Józek.

MP
MP

Czoło Orszaku, po raz pierwszy oświetlał wrocławski latarnik z Ostrowa Tumskiego. Trzej Królowie Kacper, Melchior i Baltazar złożyli dary. Złoto, bo symbolizuje królewską władzę nad światem, kadzidło, bo oznacza boskość Jezusa i mirrę, która była zapowiedzią śmierci na krzyżu.

Do symbolicznych darów królewskich dołączyli jeszcze wrocławianie, którzy podczas pochodu do caritasowych puszek wrzucali datki na odnowienie jadłodajni przy. ul. Słowiańskiej.

MP Arka Noego

W centrum Rynku, Świętej Rodzinie pokłonili się uczestnicy a specjalnego błogosławieństwa udzielił arcybiskup Józef Kupny. Wspólne kolędowanie zakończył fantastyczny zespół Arka Noego.

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ