Działacze PiS-u odcinają się od Biuletynu wJaworze

Oświadczenie 

W ostatnim czasie ukazał się szereg informacji medialnych uderzających w dobre imię “Prawa i Sprawiedliwości”, premiera Mateusza Morawieckiego i całego obozu Zjednoczonej Prawicy, od ponad dwóch lat reformujących nasze państwo. Powodem medialnych ataków była wypowiedź udzielona w wywiadzie dla jednego z krajowych dzienników przez Kornela Morawieckiego, która była prywatną opinią wyrażoną jako propozycja w sprawie uchodźców, w żadnym stopniu nie zmieniającego stanowiska rządu Rzeczpospolitej Polskiej reprezentowanego przez Premiera Mateusza Morawieckiego, ani partii “Prawo i Sprawiedliwość” kierowanej przez Prezesa Jarosława Kaczyńskiego.

Dlatego z wielką przykrością i ubolewaniem przyjęliśmy fakt, iż w działaniach naruszających pozytywny wizerunek formacji PiS uczestniczyły osoby nie tylko z nim kojarzone, ale będące jego członkami. Jako przedstawiciele i sympatycy Prawa i Sprawiedliwości, Klubu “Gazety Polskiej” w Jaworze i całego obozu Zjednoczonej Prawicy stanowczo odcinamy się od działań grupy działaczy, członków jaworskiego PiS publikujących treści za pośrednictwem Biuletynu “wJaworze” oraz jego internetowego odpowiednika. Poziom merytoryczny i estetyczny wersji papierowej Biuletynu, a w szczególności emitowanych audycji przez redakcję “wJaworze” pozostawia wiele do życzenia, ponieważ w sposób karykaturalny przedstawia ważne publiczne informacje oraz fakty, często w niewybredny sposób atakując i drwiąc ze środowisk politycznych i społecznych, w tym prawicowych. Taka forma przekazu wystawia na śmieszność osoby związane z PiS oraz Zjednoczoną Prawicą. Mając na uwadze troskę o formację PiS i środowiska Zjednoczonej Prawicy, które reprezentujemy i z którymi sympatyzujemy oraz widząc szeroką reformę państwa kontynuowaną przez rząd Mateusza Morawieckiego, wyrażamy dezaprobatę wobec działań grupy lokalnych członków Prawa i Sprawiedliwości, którzy za pośrednictwem facebookowej wersji Biuletynu “wJaworze” naruszają wizerunek polskiego rządu, premiera oraz Jego najbliższej rodziny, a także lokalnych działaczy samorządowych – członków PiS. Wyrażamy także dezaprobatę wobec treści prezentowanych w informacyjnym serwisie, ukazującym się na profilu internetowym, jak i w Biuletynie “wJaworze”.

Wymienione działania stały się w ostatnich dniach powodem medialnej “burzy”, która negatywnie odbiła się na wizerunku Prawa i Sprawiedliwości, nie tylko w Powiecie Jaworskim, ale także w Województwie Dolnośląskim. Uważamy, że wszelkie spory pomiędzy działaczami partii, także dotyczące programu naszej formacji, powinny być rozwiązywane wewnątrz struktur partii. Konflikty i spory jeżeli takowe są, wynoszone na zewnątrz za pośrednictwem mediów, szkodzą jedności Prawa i Sprawiedliwości, nie służą przeprowadzanej sanacji Państwa na wszystkich jego szczeblach. Uważamy, że tylko wewnętrzna zgoda oraz spójna polityka i działanie na zewnątrz dają gwarancję kontynuacji skutecznej odbudowy Polski zarówno na szczeblu centralnym jak i lokalnym.

W związku z tym, iż materiał opublikowany na kojarzonym z Prawem i Sprawiedliwością profilu Biuletynu “wJaworze”, został rozpowszechniony również przez media lokalne i regionalne, zdecydowaliśmy się wydać niniejsze oświadczenie, aby w naszej społeczności nie rozpowszechniało się wrażenie, jakoby całe lokalne struktury i środowiska sympatyków Prawa i Sprawiedliwości, klubu “Gazety Polskiej” w Jaworze i obozu Zjednoczonej Prawicy, utożsamiały się z treściami prezentowanymi w Biuletynie “wJaworze”. My, niżej podpisani, podkreślamy jednocześnie, iż wyrażamy pełne poparcie dla reform i działań podejmowanych przez polski rząd, z premierem Mateuszem Morawieckim na czele.

Arkadiusz Baranowski, Prawo i Sprawiedliwość

Antoni Błąd, Prawo i Sprawiedliwość

Sebastian Oszczęda, Prawo i Sprawiedliwość

Danuta Markiewicz, Klub “Gazety Polskiej” w Jaworz

źródło: dolny-slask24h.pl

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ