Kryształy w Narodowym Forum Muzyki

Foto: Olga Dereń-Stefaniuk, Producent, Koordynator Festiwali

W Narodowym Forum Muzyki odbył się noworoczny koncert “Między słowami a muzyką”. Publiczność miała podobne doznania jak na koncertach w Wiedniu. Tam i tu, każdą styczniową galę rozpoczyna wiedeński walc Nad pięknym modrym Dunajem, Johanna Straussa (syn) – przez wielu muzyków nazywany walcem wszech czasów i kończy brawurowym Marszem Radeckiego, Johanna Straussa (ojciec).

To dzięki znakomitej orkiestrze filharmoników wrocławskich pod batutą Bassema Akiki wypełniona sala zachwycała się wielkimi artystkami, które we Wrocławiu są szczególnie oczekiwane. Małgorzata Walewska, mezzosopran i Joanna Woś, sopran, w czasie wykonywania bardzo trudnych partii solowych, dały dzisiaj popis gracji i lekkości.

Piękne kobiety, ich cudowne głosy i fantastyczny dyrygent (który ma polskie korzenie) z naszą orkiestrą, wywołali u wrocławskiej publiczności aplauz i długie brawa. W kuluarach mówiono o trzech kryształach, z pewnością Walewska, Woś i Akiki to nasze kryształy.

Widownia, była dzisiaj ubogacona nie tylko pięknymi dźwiękami ale też kulturą słowa. A to za sprawą prowadzących koncert, Ryszarda Rembiszewskiego i Jacka Marczyńskiego. Ten duet, niczym Przybora i Wasowski, wprowadzali słuchaczy w świat opery. Dzięki nim usłyszeliśmy znane i nieznane fakty twórców oper, historii arii i jej bohaterów.

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ