Minister Macierewicz mówi wprost: “Tu-154 nie lądował. Piloci w odpowiednim momencie rozpoczęli procedurę odejścia”

Macierewicz2.jpeg

Ponad 60 proc. Polaków nie wierzy w oficjalną wersję katastrofy smoleńskiej

– Dotyczy to tezy, która forsowana była przez wiele lat. Wszyscy, którzy mieli odmienne zdanie, traktowani byli jako odrzutki społeczne, szaleńcy. Te tezy nadal są forsowane. Informacji nt. katastrofy smoleńskiej jest bardzo niewiele – mówił szef MON.

– Ten sondaż pokazuje jak silny jest naród polski, jak straszliwym dramatem była sprawa smoleńska. Pojawia się też uczestnictwo ludzi na najwyższych stanowiskach w kpinie z tej katastrofy. Wyjaśnienie  sprawy smoleńskiej jest nie tylko kwestią prywatną, to prawdziwa polska racja stanu. Jeśli dopuścimy do zaniechania, zgodzimy się na poddanie w wątpliwość naszej demokracji. To olbrzymie wyzwanie – dodał.

Tu-154 i MiG-29. Porównanie katastrof obu samolotów

– Różne głosy się pojawiają, by zniwelować istotę sprawy. Jestem niezmiernie wdzięczny za ukazanie i poruszenie tego tematu. Wszelkie absurdy, mimo swojej absurdalności, nadal są podtrzymywane. Jeśli ktoś jest naukowcem, i zaprzecza wiarygodności takiego porównania, powinien zająć się propagandą, nie nauką. Tu-154 nie lądował. Piloci w odpowiednim momencie rozpoczęli procedurę odejścia. Będzie to wyjaśnione w raporcie. Mam nadzieję, że na ósmą rocznicę uda się go sporządzić – podsumował Minister Obrony Narodowej Antoni Macierewicz.

źródło: telewizjarepublika.pl

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ