Orban stanowczo: My też nie przyjmiemy uchodźców

fot: youtubie

Premier Węgier Viktor Orban, udzielił wywiadu niemieckiemu „Bild”-owi. W wywiadzie podkreślił, że jego kraj w przyszłości także nie przyjmie uchodźców. Wezwał także szefa niemieckich socjaldemokratów Martina Schulza, by okazał Węgrom “więcej szacunku”

Wypowiedź węgierskiego polityka, ukazała się pod tytułem „Ihr wolltet die Migranten, wir nicht!“ czyli „Wy chcieliście migrantów, my nie!”.

Węgierski premier Viktor Orbán wyjaśnił w wywiadzie dla Niemieckiej gazety, że w sporze dotyczącym przypisywania krajom Unii kwot uchodźców, jego poglądy są wyraźnie prawicowe. Premier podkreślił, że stanowisko Węgier jest w tej sprawie niezmienne.

Orban stwierdził, że nie jest możliwe, by społeczeństwa chrześcijańskie i muzułmańskie mogły się połączyć a wysoka liczba muzułmanów doprowadzi do powstania równoległych społeczeństw a Węgry nie życzą sobie, by narzucono im taki stan rzeczy. Orban oznajmił “nie uważamy tych ludzi za muzułmańskich uchodźców. Uważamy ich za muzułmańskich najeźdźców”.

Premier Węgier stwierdził, że pod względem społecznym, problem migrantów jest kwestią typowo niemiecką gdyż wszyscy uchodźcy, chcą dotrzeć właśnie do Niemiec.

Źródło: niezalezna.pl, bild.de, blick.ch/  telewizjarepublika.pl

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ