Syn byłego ministra PO zatrzymany. Należał do gangu wyłudzaczy VAT

cba.jpg

Zarzuty dla syna byłego wiceministra infrastruktury i byłego szefa podkarpackiej Platformy Obywatelskiej. Filip R. miał należeć do gangu, który podejrzany jest o wyłudzenia VAT na 6,5 mln zł. Podczas obławy policjanci zatrzymali łącznie siedem osób.

Rzeszowskie CBŚP rozbiło zorganizowaną grupę przestępczą wyłudzającą podatek VAT. Podejrzani założyli kilkadziesiąt firm, które handlowały między sobą telefonami komórkowymi. Sprzedaż była jednak głównie fikcyjna, a firmy istniały tylko na papierze. Gdyby transakcje przeszły bez echa, skarb państwa mógł stracić 6,5 mln zł.

Według informacji TVP Rzeszów, jednym z zatrzymanych jest syn byłego szefa podkarpackiej PO. Filip R., syn byłego wiceministra infrastruktury i byłego szefa podkarpackiej Platformy Obywatelskiej został zatrzymany.

Jak podaje TVP Rzeszów, firma syna polityka miała uczestniczyć w karuzeli podatkowej. Filip R. handlował od wielu lat węglem i stalą, ale tym razem zaangażował się w „sprzedaż” telefonów komórkowych Zdaniem śledczych gang zajmował się fikcyjnym obrotem smartfonami.

Firma, w której udziały, według naszych informacji, miał Filip R. była ostatnim punktem karuzeli vatowskiej. To przedsiębiorstwo z Leżajska, działające na rynku około dziesięciu lat. Firma zajmowała się handlem stalą i węglem, nigdy elektroniką. To na jej konto miały wpłynąć pieniądze z VAT-u.

W wyniku działań grupy skarb państwa mógł stracić 6,5 mln zł. Po akcji CBŚ zatrzymano siedem osób. Wszyscy usłyszeli zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej.

źródło: TV Republika

PODZIEL SIĘ

7 KOMENTARZE

  1. PIS zatrzymał złodziejstwo na wielkie pieniądze i to się opozycji nie podoba. MY zwykli obywatele chcemy wiedzieć GDZIE KASA Z VAT-U???za ich 8 lat udawania że rządzą!!

  2. przekręty typu fikcyjne sprzedaże są łatwe do sprawdzenia – jak towar się gdzieś wysyła to przez firmę kurierską a tam są zawsze dokumenty jak protokóły odbioru towaru numery nadania, a nawet jak wysyła się swoim środkiem teansportu to przecież trzeba kupić paliwo zatrudnić kierowcę – no nie do oszukania takie fikcyjne obroty.

  3. PIS prosze was wyłapcie tych złodzieji osądżcie ich i wsadżcie ich do więzienia i raz na zawsze zamkijmy ten temat zwykły czlowiek dawno by zgnił w wiezieniu a te mendy mają sie dobrze i jeszcze sie odgrażają. jako obywatel prosze was ZAMKIJMY TEN TEMAT RAZ NA ZAWSZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ