Mennica Polska o dystrybucji biletów MPK we Wrocławiu. Duże zmiany od marca

Travelarz, CC BY-SA 3.0, Wikimedia Commons


Wczoraj w naszym tekście https://wdolnymslasku.com/2018/01/10/w-bialy-dzien-okradaja-biletomaty/opisaliśmy niemoc wrocławskich służb porządkowych i bezradność właścicieli biletomatów, czyli spółki Mennica Polska z siedzibą w Warszawie, która jest odpowiedzialna za dystrybucję biletów MPK na terenie Gminy Wrocław.

Dzisiaj uzupełniamy tekst o kolejną wypowiedź Karoliny Mystek ze spółki Mennica Polska, w sprawie Umowy na nowy system dystrybucji biletów, którą miasto Wrocław podpisało z Mennicą Polską S.A w marcu 2017 roku.

Umowa zakłada m.in.: więcej biletomatów na przystankach, instalację w środkach komunikacji miejskiej inteligentnych kasowników, mówi Karolina Mystek

Będzie również więcej biur obsługi klienta, także dla studentów. Pasażerowie będą mogli kupić bilet również za pomocą aplikacji mobilnych. Nowy system zacznie działać już od 7 marca 2018 r.

Mystek zapewnia, że zmiany będą nie tylko technologiczne ale też ilościowe.

Dzisiaj we Wrocławiu jest 125 biletomatów a będzie 170. Ponadto, w ramach nowego systemu pojawi się 3300 inteligentnych kasowników, które zastąpią  820 mobilnych biletomatów w pojazdach
komunikacji miejskiej.

W ramach jednego urządzenia zostały zintegrowane trzy funkcje umożliwiające: wniesienie opłaty przy użyciu karty płatniczej, wniesienie opłaty elektronicznej z portmonetki na karcie Urbancard, jak również skasowanie biletu papierowego.

Teraz nowy system będzie bardzo wygodny dla pasażerów z wielu powodów.

Przede wszystkim z uwagi na: szybkość realizacji transakcji zakupu biletu w pojeździe komunikacji miejskiej, dzięki tzw. odroczonej autoryzacji, możliwość dokonania płatności w różnych formach, także z wykorzystaniem aplikacji mobilnych, czy też więcej stacjonarnych biletomatów.

Mennica Polska stworzyła pierwsze w Polsce na taką skalę rozwiązanie (wcześniej, w węższym zakresie, było wdrożenie w Jaworznie, a potem w Łodzi), w którym karta bankowa służy do zapłaty za przejazd, a jednocześnie jest identyfikatorem w przypadku kontroli. Bezpieczeństwo takiej transakcji jest zgodne ze standardami organizacji płatniczych VISA i MasterCard, co daje pasażerom gwarancję najwyższej jakości.

 

PODZIEL SIĘ

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ