Ogród Botaniczny we Wrocławiu będzie czynny również zimą

Ogród Botaniczny we Wrocławiu w tym roku będzie czynny również zimą. Podczas weekendów tematycznych zwiedzający będą mieli okazję zobaczyć m.in. szklarniowe rośliny tropikalne, sukulenty, a także kolekcję bluszczy.

Jak poinformował PAP Michał Raińczuk, z biura prasowego Uniwersytetu Wrocławskiego, Ogród Botaniczny będzie otwarty zimą po raz pierwszy od kilkudziesięciu lat. Ogród będzie można zwiedzać samodzielnie lub z przewodnikiem.

Główną atrakcją dla zwiedzających są gatunki roślin tropikalnych uprawianych w szklarniach. Na szczególną uwagę, zdaniem dyrekcji ogrodu, zasługuje największa w Polsce Kolekcja Narodowa Rodziny Bromeliaceae oraz rośliny użytkowe, takie jak: banan karłowaty, melonowiec właściwy, pieprz czarny i wanilia płaskolistna.

Ponadto zimą w ogrodzie będzie można zobaczyć liczną kolekcję sukulentów. Na wystawie „Sukulenty Afryki” zobaczymy roślinność, występującą w stanie naturalnym wyłącznie na Madagaskarze; natomiast na wystawie „Sukulenty Meksyku” rośliny z rodziny kaktusowatych, pochodzące z Meksyku, w tym charakterystyczną dla krajobrazu Meksyku opuncję.

Wrocławski Ogród Botaniczny ma również największą w Polsce, a czwartą co do wielkości w Europie, Kolekcję Narodową Bluszczy oraz bogatą kolekcję tropikalnych roślin słodkowodnych, umieszczonych w 29 akwariach.

Ogród będzie można zwiedzać przez osiem weekendów począwszy od najbliższego (13-14 stycznia) aż do weekendu 10-11 marca. Ogród będzie nieczynny jedynie w weekend 3-4 lutego.

Ogród Botaniczny we Wrocławiu jest ośrodkiem naukowym i dydaktycznym Uniwersytetu Wrocławskiego. Położony jest częściowo w obrębie historycznego Ostrowa Tumskiego. Jest drugim najstarszym tego typu ogrodem w Polsce.(PAP)

autor: Agata Tomczyńska

źródło: hnaukawpolsce.pap.pl

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ