PREMIER MORAWIECKI: POLSKIE PRODUKTY ROLNE POWINNY BYĆ JAK NAJLEPIEJ TRAKTOWANE W SPRZEDAŻY W SIECIACH HANDLOWYCH

Polskie produkty rolne powinny być jak najlepiej traktowane w sprzedaży we wszystkich sieciach handlowych – powiedział premier Mateusz Morawiecki. Szef polskiego rządu odwiedził dziś siedzibę Grupy Mlekovita w Wysokiem Mazowieckiem w woj. podlaskim.

Prezes Rady Ministrów apelował o to, by rynek europejski był otwarty na polską żywność i by konkurencja była równa. Jednocześnie zwrócił uwagę, że Polska jest otwarta na towary z innych państw.

– My dzisiaj jesteśmy bardzo otwarci na produkty zagraniczne, również produkty rolne. To w różnych sieciach zagranicznych są przecież np. „tydzień włoski”, „tydzień portugalski”, „tydzień hiszpański” czy „tydzień francuski”. Bardzo pięknie. Ale apeluje również o to, żeby w Polsce był przede wszystkim „tydzień polski”. Co najmniej raz w miesiącu w każdej sieci „tydzień polski”, a tak naprawdę przecież produkty polskie powinny być sprzedawane w ogromnej większości. Tak jest w krajach zachodnich, które bronią swoich rynków, mimo że jesteśmy wszyscy częścią jednolitego rynku europejskiego – zaznaczył szef polskiego rządu.

Wcześniej premier Mateusz Morawicki spotkał się we wsi Rębiszewo Studzianki z rolnikami – dostawcami mleka. Mówił m.in., że Polska staje się potęgą produkcji rolno-spożywczej. Zapewniał, że branża może być dochodowa i jest dla niego absolutnie kluczowa. Premierowi towarzyszył minister rolnictwa Krzysztof Jurgiel.

źródło: radiomaryja.pl

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ