MURDZEK: WIĘKSZOŚĆ ZMIAN Z KONSTYTUCJI BIZNESU MOŻE OBOWIĄZYWAĆ JUŻ OD MARCA

Komisja Nadzwyczajna ds. deregulacji opowiedziała się za przyjęciem czterech projektów ustaw z pakietu Konstytucji Biznesu, które mają ułatwić prowadzenie działalności gospodarczej.

Najobszerniejszy z nich to projekt ustawy Prawo przedsiębiorców, który ma zastąpić ustawę z 2004 r. o swobodzie działalności gospodarczej. Dokument ma ustalać podstawowe zasady prawne odnoszące się do przedsiębiorców.

Projekty składające się na Konstytucję Biznesu wprowadzają szereg rozwiązań, takich jak: co nie jest prawem zabronione, jest dozwolone, ulgę na start dla początkujących przedsiębiorców czy powołanie Rzecznika Małych i Średnich Przedsiębiorców. Przygotowana została także osobna ustawa dla inwestorów zagranicznych.

Poseł Prawa i Sprawiedliwości Wojciech Murdzek, przewodniczący Komisji Nadzwyczajnej ds. deregulacji, powiedział, że większość zmian z Konstytucji dla Biznesu mogłaby obowiązywać już od marca tego roku.

– Praktycznie mamy przewidziane sprawozdanie na przyszłym posiedzeniu Sejmu. Mam nadzieję, że te prace pójdą sprawnie i na przyszłym posiedzeniu sprawozdania zostaną przedstawione, ewentualnie będą zgłoszone poprawki, bo takie sygnały są ze strony opozycji. Popracujemy intensywnie nad tymi poprawkami, także wydaje się, że na przełomie stycznia/lutego będzie gotowy pakiet, jeśli chodzi o Sejm. Myślę, że Senat też zrobi to sprawnie. Chcielibyśmy, żeby niektóre zmiany, albo większość z nich, zaczęło obowiązywać – zaznaczył Wojciech Murdzek.

Pierwsze czytanie pakietu projektów odbyło się w Sejmie 8 grudnia 2017 r.

źródło: radiomaryja.pl

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ