Prawomocne wyroki dla 39 pseudokibiców, którzy wdarli się na stadion

fot: youtube

Sąd Okręgowy w Legnicy podtrzymał wyroki Sądu Rejonowego w Głogowie, w sprawie pseudokibiców Zagłębia Lubin, zatrzymanych przez policjantów, w związku z meczem o mistrzostwo I ligi pomiędzy Chrobrym Głogów a Odrą Opole. Pseudokibice wdarli się na teren stadionu. Wobec zatrzymanych sąd orzekł kary zakazu wstępu na imprezy masowe, grzywny w wysokości do 4 tys. złotych oraz nakazał pokrycie kosztów sądowych.

Przypomnijmy, że do zakłócenia przebiegu imprezy masowej doszło w Głogowie, w dniu 30 września 2017 roku przed meczem o mistrzostwo I ligi piłki nożnej, pomiędzy drużynami Chrobry Głogów i Odra Opole.

Pseudokibice drużyny przyjezdnej wdarli się na teren stadionu i sektora kibiców drużyny gości. Nie opuścili go pomimo wezwań służb porządkowych organizatora. Na pisemny wniosek organizatora, policjanci podjęli czynności przywracające porządek prawny.

Zatrzymano 39 pseudokibiców. Wobec wszystkich zatrzymanych, skierowano do sądu w trybie przyspieszonym, akty oskarżenia o ukaranie za złamanie przepisu art. 60 ust. 1 ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych.

asp. szt. Paweł Petrykowski

(źródło – KPP Głogów)

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ