Ferie zimowe w ZOO

Od pięciu lat, w każde ferie zimowe, wrocławskie zoo zaprasza „dużych i małych” na niezwykłe zwiedzanie pod okiem edukatorów. W trakcie dwugodzinnego spaceru uczestnicy spotkają się z pięcioma opiekunami zwierząt, którzy opowiedzą o swoich podopiecznych. „Egzotyczne spotkania” to prawdziwy hit, bo każdego roku wszystkie miejsca, na wszystkie 10 spotkań są zajęte. Warto zatem zarezerwować je wcześniej, a można to robić od dzisiaj.

– Obowiązuje zasada „kto pierwszy, ten lepszy”, więc dobrze jest wcześniej zaplanować wizytę w zoo i Afrykarium, rezerwując termin z wyprzedzeniem, zwłaszcza jeśli planuje się wycieczkę grupową. Osoby indywidualne, mogą liczyć na pojedyncze miejsca, jednak z doświadczenia wiemy, że tych miejsc jest bardzo mało, więc nie warto odkładać decyzji do ostatniego dnia. – mówi Monika Bielec, starszy specjalista ds. edukacji we wrocławskim zoo.

„Egzotyczne spotkania” to tylko 10 spacerów w grupach do 25 osób, w dniach 15-26 stycznia.

Ze specjalnej oferty na ferie mogą skorzystać dzieci i dorośli, osoby indywidualne i grupy zorganizowane, wystarczy zadzwonić i zapisać się na konkretny termin. Spotkania odbywać się będą tradycyjnie tylko w dni robocze.

Program „Egzotycznych spotkań” zbliżony jest do tego z zeszłego roku, ale pojawiły się nowe elementy.

– Ponownie będziemy spacerować po Afrykarium, więc postanowiliśmy zmodyfikować program, aby osoby, które wzięły udział w spotkaniach w zeszłym roku, mogły znaleźć coś nowego. Większy nacisk położyliśmy zatem na ochronę gatunkową zwierząt i zmieniliśmy również niektórych naszych bohaterów. – dodaje Bielec.

Pierwszy punkt obejmuje strefę Morza Czerwonego, gdzie na plaży mieszkają żółwie pustynne, a w wodzie, wielobarwne ryby pływają pośród rafy koralowej. W tym miejscu odbędzie się spotkanie z opiekunem, który opowie o niezwykłej faunie morza i któremu będzie można zadawać pytania dotyczące jego podopiecznych. Kolejny punkt podróży to Afryka Wschodnia, gdzie mieszkają hipopotamy nilowe, mrówniki, dikdiki, golce, mangusty, wiewiórki przylądkowe, słodkowodne ryby jezior Tanganiki i Malawi oraz najdłuższej rzeki świata – Nilu. W tym miejscu odbędzie się spotkanie z opiekunami Rumby, Salsy, Zumby i Valecka, czyli hipopotamów nilowych. Dalej trasa prowadzi przez Kanał Mozambicki, gdzie w tunelu czekać będzie opiekun ryb. Opowie on uczestnikom o rekinach, płaszczkach, żółwiu morskim – Stefanie i symbiozie łagodnych oraz drapieżnych ryb w jednym zbiorniku. Na Wybrzeżu Szkieletów, pracownicy przedstawią uczestnikom spotkania pingwiny przylądkowe – jedyny afrykański gatunek pingwina, opowiadając o ich cechach charakterystycznych oraz zwyczajach. Na koniec będzie okazja poznać bliżej bodaj najbardziej łagodne ssaki świata – manaty, które mieszkają w strefie Dżungli Konga, w sąsiedztwie niebezpiecznych krokodyli nilowych oraz licznych gatunków ryb i wolno fruwających ptaków.

Dlaczego warto wziąć udział w tych spotkaniach?

–  Rzadko zdarza się okazja, aby spotkać się osobiście z opiekunami i bezpośrednio od nich usłyszeć ciekawostki na temat zwierząt. Tym bardziej, że te ciekawostki dotyczą nie tylko gatunku, ale również poszczególnych osobników zamieszkujących nasze zoo. Usłyszymy więc między innymi o Janushu, Zumbie, Tekli czy Abel. – podkreśla Monika Bielec – Kiedy przygotowywaliśmy program, najbardziej zafascynowały mnie opowieści o skaczących jak delfiny płaszczkach, naturalnym filtrze przeciwsłonecznym hipopotamów nilowych i wyjeździe opiekuna pingwinów do RPA, gdzie ratował te niezwykłe ptaki. Mamy tu więc edukację podaną w bardzo atrakcyjnej formie i niezwykłym otoczeniu. – dodaje.

Program spotkań przygotowała Sekcja Marketingu i Edukacji wrocławskiego zoo we współpracy z opiekunami zwierząt.

SZCZEGÓŁY DOTYCZĄCE OFERTY FERIE 2018

  1. Termin: w dni robocze ferii zimowych, czyli w dniach  15.01.2018- 26.01.2018r.*
  2. Ilość: jedna grupa dziennie (do 25 osób).
  3. Dla kogo: rodziny, osoby indywidualne, seniorzy, grupy zorganizowane (wiek od 5 lat).
  4. Koszt: cena biletu do zoo + 10 zł od osoby.
  5. Czas trwania: 11:10-13:10.
  6. Miejsce: Afrykarium – start: sala edukacyjna w Afrykarium.
  7. Zapisy/ rezerwacje: do roboczego dnia poprzedzającego, decyduje kolejność zgłoszeń, telefonicznie: 71 340 71 09 i 71 340 71 25,
    zoo-edukacja@zoo.wroc.pl.

Uczestnicy spotkań kupują bilety w Punkcie Obsługi Klienta.

PLAN SPOTKAŃ

11:10 – zbiórka w sali edukacyjnej w Afrykarium: spotkanie z edukatorem
11:30 – Morze Czerwone: rafa koralowa
11:45 – Afryka Wschodnia: hipopotamy
12:05 – Kanał Mozambicki: rekiny i płaszczki
12:30 – Wybrzeże Szkieletów: kotiki i pingwiny
12:50 – Dżungla Kongo: manaty
13:10 – zakończenie.

ZOO WROCŁAW zastrzega sobie możliwość zmian w przebiegu poszczególnych spotkań.

ZWIEDZANIE AFRYKARIUM Z PRZEWODNIKIEM
Spędzanie ferii zimowych w mieście nie musi być nudne! Afrykarium we wrocławskim ZOO ponownie zaprasza wszystkich zwiedzających na fascynujący spacer z przewodnikiem. W niezwykłej wędrówce każdy zwiedzający może poznać zwyczaje afrykańskich ssaków, takich jak mrówniki, golce czy hipopotamy i manaty lub ptaków jak pingwiny, ibisy czy czaple. Nasze gady, czyli żółwie oraz krokodyle nilowe chętnie odsłonią swoje tajemnice. Obrazu dopełnią zbiorniki pełne pięknych ryb: rekinów, płaszczek, muren oraz ryb słodkowodnych z wielkich jezior tektonicznych Afryki. W trakcie tego egzotycznego spaceru zwiedzający mogą zadawać pytania przewodnikowi i uczestniczyć w pokazowych karmieniach mieszkańców Afrykarium.

Oferta jest bezpłatna (obowiązuje bilet wstępu do zoo według aktualnego cennika), skierowana do grup zorganizowanych, nie mniejszych niż 10 osób (mniejsze grupy będą łączone w większe przez przewodnika).

Wystarczy zadzwonić pod numer +48 512 521 128 lub skontaktować się mailowo b.palczynska@zoo.wroc.pl.
 źródło: zoo.wroclaw.pl
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ