Bolesławiec: Policja zatrzymała 21-latka i 17-latka podejrzanych o włamania do domów jednorodzinnych

policja fala 2.jpg

Bolesławieccy policjanci zatrzymali nastolatka podejrzanego o 4 kradzieże z włamaniem do domów jednorodzinnych i pomieszczenia gospodarczego. Wartość skradzionego mienia to ok. 35 tysięcy złotych. W tej sprawie funkcjonariusze zatrzymali wcześniej starszego kompana 17-latka. Podejrzanemu, który w chwili zatrzymania przebywał na ucieczce z zakładu poprawczego grozi teraz kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z posterunku w Warcie Bolesławieckiej przy współpracy z funkcjonariuszami Wydziału Kryminalnego bolesławieckiej komendy zatrzymali 17-latka. Chłopak będąc na ucieczce z zakładu poprawczego włamał się do domu jednorodzinnego i ukradł telefon oraz biżuterię. Zatrzymany to 17-letni mieszkaniec gminy Warta Bolesławiecka. Przyznał się do włamania i kradzieży oraz wyjaśnił, gdzie schował część swojego łupu.

Funkcjonariusze sprawdzili to miejsce i odzyskali część skradzionego mienia.

Dodatkowo policjanci udowodnili podejrzanemu jeszcze 3 inne kradzieże z włamaniem, do domów jednorodzinnych i pomieszczenia gospodarczego. Zatrzymany przyznał się do ich popełnienia. Wszystkie zdarzenia miały miejsce na terenie gminy Warta Bolesławiecka. Jak również ustalili zajmujący się tą sprawą funkcjonariusze, 17-latek działał w trakcie zdarzeń wspólnie ze swoim starszym kolegą, który kilka dni wcześniej został zatrzymany przez policjantów.

21-latek trafił do zakładu karnego ponieważ był poszukiwany przez sąd w celu odbycia kary pozbawienia wolności na okres 6 miesięcy. 17-latek trafił do zakładu poprawczego, w którym odbywa karę za popełnione czyny przeciwko mieniu.

Za przestępstwo kradzieży z włamaniem grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP w Bolesławcu

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ