Todorovski na dłużej w Zagłębiu Lubin

fot. youtube.com

Macedoński obrońca Aleksandar Todorovski będzie piłkarzem Zagłebia Lubin przynajmniej do końca sezonu. Klub przedłużył wygasający z końcem minionego roku kontrakt z “Todorem”, a nowa umowa będzie obowiązywała do końca czerwca 2018 roku.

– Zdecydowaliśmy się na przedłużenie kontraktu z Aleksandarem, bo liczymy na jego doświadczenie w rundzie wiosennej – mówi Robert Sadowski, Prezes Zarządu Zagłębia Lubin. – Aleks już nie raz pokazał, że w trudnych momentach można na nim polegać. Jesteśmy pewni, że swoimi umiejętnościami wzmocni rywalizację na prawej stronie obrony.

Todorovski w Zagłębiu gra już od 3 lat. Do Lubina trafił w styczniu 2015 roku, gdy Miedziowi grali na zapleczu Ekstraklasy. Doświadczony defensor niemal z miejsca wskoczył do pierwszego składu i wraz z pozyskanym w tym samym czasie Maciejem Dąbrowskim stanowił o sile lubińskiej obrony.

Przez pierwsze pół roku jego pobytu w Zagłębiu Miedziowi stracili zaledwie dwie bramki w 15 meczach na pierwszoligowym froncie i zdominowali rozgrywki, zdobywając 27 punktów

W sumie zawodnik uzbierał w barwach Zagłębia 85 meczów we wszystkich rozgrywkach, w których zanotował 3 asysty.

Niemal każde jego pojawienie się na boisku gwarantuje walkę i zaangażowanie oraz nieustępliwość w rywalizacji z przeciwnikiem. Choćby z tego powodu obrońca aż 25 razy był napominany przez sędziów żółtymi kartkami.

– Bardzo się cieszę, że mogę dalej reprezentować barwy Zagłębia – nie kryje radości Aleksandar Todorovski. – Bardzo dobrze czuję się w Lubinie, moja rodzina również. Teraz mogę się skupić na ciężkiej pracy i przygotowaniu do rundy wiosennej. Tak, żeby jak najmocniej pomóc Zagłębiu w walce o najwyższe cele w tym sezonie.

źródło: zaglebie.com

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ