Sekretarz Stanu w Ministerstwie Środowiska Mariusz Orion Jędrysek zainicjował konferencję surowcową

W Krakowie rozmawia się o Polityce Surowcowej Państwa (PSP) podczas pierwszej regionalnej konferencji konsultacyjnej na ten temat. Inicjatorem konferencji jest Pełnomocnik Rządu ds. PSP, Główny Geolog Kraju, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Środowiska Mariusz Orion Jędrysek. Gościnnie konferencje odwiedziła Beata Szydło, która zaznaczyła jak ważnym tematem jest polityka surowcowa:

– To jest pierwsza regionalna konferencja. Mam nadzieję, że końcowym efektem tych spotkań będzie już przyjęcie przez rząd dobrego programu Polityki Surowcowej Państwa. Jest ona niezwykle istotna, stąd właśnie była decyzja o powołaniu pełnomocnika ds. PSP i postawienie tego tematu jako jednego z priorytetowych w Ministerstwie Środowiska. – powiedziała Beata Szydło.

Tematem konferencji, która odbywa się w krakowskim gmachu Państwowego Instytutu Geologicznego – PIB, jest pierwszy filar PSP: Zapotrzebowanie gospodarki krajowej na surowce mineralne. Gośćmi są m.in. przedstawiciele rzadu, samorządu, przedsiębiorcy i eksperci.

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ