Stan techniczny Mostu Zwierzynieckiego “niedostateczny”

MP most

Wrocławski magistrat remont Mostu Zwierzynieckiego razem z  remontem odcinka ul. Curie-Skłodowskiej, wpisał do Wieloletniego Planu Inwestycyjnego na lata 2013-2017. Całkowity koszt tej inwestycji szacowano na 53 mln. zł. Część pieniędzy miała pochodzić z UE. Urzędnikom nie udało się ich zdobyć.

W 2014 roku, za kwotę 19,5 ml. zł. ulica Curie-Skłodowskiej została wyremontowana zgodnie z planem. Natomiast zabytkowy Most Zwierzyniecki nadal jest przed remontem. Drogowcy zamknęli go co prawda na dwa miesiące ale wymienili tylko tory i nawierzchnię. To były pilne prace, które zamknęły się w kwocie 300 tys. zł.

Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta we Wrocławiu zapewnia, że na bieżąco sprawdza stan techniczny mostu. Ostatnia kontrola została przeprowadzona we wrześniu 2017 a jej analiza coraz bardziej niepokoi.

Specjaliści stan techniczny mostu uznali jako “niedostateczny” a to według Sławomira Gonciarza Dyrektora ZDiUM oznacza, że “wykazuje uszkodzenia obniżające przydatność użytkową, ale możliwe do naprawy”

 Oznacza to, że Most Zwierzyniecki zakwalifikowano do remontu. Została na ten cel opracowana dokumentacja projektowa a realizacja remontu wymaga wprowadzenia zadania do planu rzeczowo-finansowego Gminy Wrocław.

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ