W 1/8 finału Pucharu Polski siatkarki Impelu zmierza się z Enea PTPS Piła

impel 2.jpg

W siatkarskiej centrali rozlosowano drabinkę i pary Pucharu Polski. Impel Wrocław, jako zwycięzca z IV rundy, miał już pewne miejsce na schemacie rozgrywek. Dolosowanym rywalem będzie Enea PTPS Piła. Mecz najprawdopodobniej 31 stycznia.

Impel Wrocław już wczoraj rozpoczął swoją przygodę z Pucharem Polski. W IV rundzie rozgrywek pokonał lidera pierwszej ligi. Drużyna Energa MKS Kalisz wyrównaną walkę nawiązała tylko w pierwszej partii (29:31), pozostałe dwie przegrywając do 22. Całe spotkanie stało jednak na dobrym poziomie, a dla zespołu z Kalisza był to na pewno przedsmak walki o najwyższą klasę rozgrywkową.

Dzisiaj rozlosowano pary dalszych rund rozgrywek. Impel w 5. rundzie trafił na Enea PTPS Piła. Mecz jest wstępnie zaplanowany na 31 stycznia.  Będzie to jeden z dwóch meczów tych drużyn w styczniu, bowiem już w najbliższą niedzielę przed Impelem i PTPSem początek rundy rewanżowej Ligi Siatkówki Kobiet, którą zainaugurują właśnie w Pile. Tam też rozegrany zostanie mecz PP, bowiem drużyna z Wielkopolski zajęła wyższą pozycję w tabeli LSK.

Impel trafił do bardzo wyrównanej ćwiartki. W przypadku wygranej w 5. rundzie – w ćwierćfinale czeka zwycięzca pary Trefl Proxima Kraków – KS Pałac Bydgoszcz, czyli ligowi sąsiedzi Impela. Równie ciekawie będzie w gałęzi, do której trafiły zespoły z Bielska, Muszyny i Łodzi (Grot Budowlani). W ćwierćfinale może dojść także do hitowego starcia – ŁKS czeka bowiem na zwycięzcę z pary Wisła Warszawa – Developres SkyRes Rzeszów.

Cieszymy się z awansu do kolejnej rundy Pucharu Polski. Naszym przeciwnikiem będzie drużyna z Piły. To dobry zespół, który na pewno postawi nam wysoko poprzeczkę. Uważam jednak, że mamy swoje szanse w tej rywalizacji i z pewnością będziemy walczyć o kolejny awans – tak sytuację komentuje Marek Solarewicz, pierwszy trener Impela Wrocław.

Mecze 5. rundy zaplanowano na 31 stycznia. Ćwierćfinały powinny odbyć się w walentynki, natomiast Final Four rozegrany zostanie 10-11 marca. Miejsce rozegrania turnieju finałowego nie jest jeszcze znane.

źródło: impelwroclaw.pl

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ