Z zimną krwią zamordowano księdza

We wschodniej Afryce w Malawi brutalnie zamordowano księdza! Kapłan zmarł w wyniku licznych obrażeń.

W Malawi zamordowano kapłana. Ks. Tony Mukomba, należący do archidiecezji Blantyre, leżącej na południu tego kraju, zmarł wczoraj w szpitalu w wyniku odniesionych ran.

– ks. Mukomba wracał do domu, kiedy bandyci zatrzymali jego samochód. Następnie wyciągnęli duchownego z auta i dotkliwie pobili, pozostawiając na drodze – poinformował sekretarz generalny episkopatu Malawi – O. Henry Saindi.

Mimo szybkiej reakcji i natychmiastowego przewozu kapłana do szpitala nie udało się go uratować. Zmarł w wyniku odniesionych ran

W ciągu 2017 roku aż 23 misjonarzy i misjonarek katolickich – duchownych i świeckich – zapłaciło na całym świecie życiem za swe powołanie. Jedenaścioro zginęło w Ameryce Łacińskiej. Jedną spośród nich była 25-letnia Polka, świecka misjonarka Helena Kmieć.

W Meksyku zginęli podczas napadów rabunkowych księża Felipe Carrillo Altamirano i Luis Lopez Villa, ks. Miguel Machorro zasztyletowany w kościele, gdy kończył odprawianie mszy, oraz ks. Joaquin Hernandez Sifuentes.

W Kolumbii straciło życie z rąk przestępców dwóch księży misjonarzy, w Wenezueli zginął uprowadzony franciszkanin, a w Brazylii, w Argentynie i na Haiti trzej inni duchowni prowadzący działalność misyjną.

Źródło: niezalezna.pl, radioem.pl/ telewizjarepublika.pl

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ